Od ponad półtora roku mam problem z bólem w nadgarstku od zewnętrznej części dłoni. Ból nasila się w

2 odpowiedzi
Od ponad półtora roku mam problem z bólem w nadgarstku od zewnętrznej części dłoni. Ból nasila się wraz z odchylaniem nadgarstka, najgorzej jest przy odchylaniu "w dół" - nie mogę odchylić go bardziej niż o 45 stopni. Boli także przy ucisku nadgarstka po zewnetrzej części dłoni (od wewnątrz nie) Występuje i trwa nieregularnie, "ataki" są często poprzedzone dłuższą aktywnością przy komputerze, ale nie jest to reguła: miewałem je np. Po dłuższym pisaniu na kartce, meczu w koszykówce, kładąc się do łóżka. Przechodzi po częściowym unieruchomieniu ręki, lecz w dobie covidowej pracy cały czas odczuwam lekki, bolesny dyskomfort przy odchylaniu nadgarstka.
Dodam, że pierwszy raz ból ten czułem kilkanaście miesięcy przed pierwszym "atakiem", kiedy to miałem wenflon wbity w zewnątrz dłoni. Czułem jednak lekko ten wenflon w nadgarstku. Bardzo dużo opierałem się na rękach w pozycji półleżącej, co powodowało stały dyskomfort, zachaczający i ból. Bolało mnie po wyjęciu wenflona przez kilka dni, potem przeszło: do pierwszego ataku odczuwałem tylko bardzo rzadko dyskomfort przy robieniu pompek. Mówię o tym, gdyż ból "wenflonowy" pokrywa się odczuciem i miejscem z bólem, z którym mam teraz doczynienia.
Czy jest to poważne, czy może jest to nadwyrężenie przez tryb życia lub powikłania po wenflonie?
Dzień dobry, oczywiście przyczyną mogą być przeciążenia spowodowane trybem życia, jak również sytuację mogła pogorszyć ingerencja w tkanki przez wenflon. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do fizjoterapeuty, który oceni wszystkie struktury w obrębie nadgarstka, zarówno kostne, mięśniowe, jak i nerwowe, zanalizuje cały aparat ruchu, aby dokładnie znaleźć przyczynę problemu i zacząć z nią pracować. Fizjoterapeuta zapewne zastosuje pracę manualną, jak i zaleci zadania do domu odciążające tkanki oraz podpowie jak zmienić nawyki.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, problemy bólowe mogą wynikać z nadmiernego przeciążenia struktur wokół nadgarstka w określonej pozycji. Sam wenflon mógł pogłębić problem poprzez naruszenie tkanek wokoło. Warto udać się do fizjoterapeuty, który oceni stan mięśni i stawów, dodatkowo przydatne będzie zrobić USG nadgarstka. Pozdrawiam, Nina Olechowska