Od ponad 3 lat walczę z bólem przy guzie kulszowym, nasilający się podczas wykonywania skłonu w przó

2 odpowiedzi
Od ponad 3 lat walczę z bólem przy guzie kulszowym, nasilający się podczas wykonywania skłonu w przód (zwłaszcza na prostych nogach). Problem znika podczas aktywności fizycznej, natomiast nasila się w trakcie odpoczynku, kiedy mięśnie "stygną". W pierwszej fazie leczenia podejrzenie padało na promieniowanie od kręgosłupa, jednak zostało to wykluczone po wykonaniu diagnostyki obrazowej odcinka lędźwiowego (RTG, MR). Serie zabiegów manualnych wraz z igłowaniem na grupie mięśni kulszowo-goleniowych nie przyniosły rezultatu. Regularne ćwiczenia rozciągające również negatywnie wpływały na bolące mięśnie. USG wskazuje na entezopatię przyczepu guza kulszowego. Jest to jednak skutek, a nie przyczyna problemu. Dodatkowe badania USG wykazały zmiany bliznowate na 1/3 wysokości mięśnia półbłoniastego, zatarcie/zanik fragmentu struktury mięśniowej w 1/2 mięśnia dwugłowego na długości 2cm (naderwanie mięśnia?). Jak trafnie postawić diagnozę i zlokalizować źródło problemu?
Dzień dobry.
Należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad, ponieważ nawet najmniejszy szczegół z Pańskiego życia może mieć wpływ na cała kaskadę powstawania napięć powieziowych w ciele i w efekcie rzutować bólem właśnie przy guzie kulszowym. Zapraszam na wizytę i pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. W przypadku braku efektów terapeutycznych, tak jak napisała kol. Kinga, warto zagłębić się jeszcze mocniej w wywiad i badanie. Z mojej strony, chciałbym przypomnieć, że ćwiczenia rozciągające wykonujemy bez dolegliwości bólowych, tak naprawdę mamy delikatnie rozciągać mięśnie, które są w tym czasie rozluźnione. Nie powinno to zwiększać dolegliwości bólowych, jeśli wykonane jest w sposób prawidłowy.
Pozdrawiam serdecznie, mgr fizjoterapii Mateusz Stec

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.