Od ponad 10 lat biorę inhibitory pompy protonowej na refluks żołądkowo przeyłykowy. Ostatnio od okoł

1 odpowiedzi
Od ponad 10 lat biorę inhibitory pompy protonowej na refluks żołądkowo przeyłykowy. Ostatnio od około 4 tygodni pobolewa mnie lewy bok raczej z przodu ale promieniuje czasami do pleców. Zdarzały mi się bóle w przeszłości żołądka raczej w centralnej części i po kilku tygodniach diety bóle mijały, a nadżerki się goiły w żołądku. Ostatnio miałem robione badania krwi, morfologię z rozmazem i enzymy trzustkowe, ale wszystko wyszło w porządku. Mam też kamicę żółciową ale każdy lekarz mówi mi co innego, jeden żeby wycinać inny, że po co jak nie boli. Gastroskopie kontrolną miałem robioną 3 lata temu. Czy możliwe że te bóle z lewej strony brzucha mogą być wynikiem podrażnienia żołądka lub dwunastnicy? Jestem mężczyzną, rzadko piję alkohol, mam 35 lat i otyłość brzuszną z którą walczę :)
Witam, dla wyjaśnienia dolegliwości w lewym boku celowe jest wykonanie kolonoskopii. Jeśli chodzi o kamice pęcherzyka żółciowego należy wziąć pod uwagę czas trwania choroby, wielkość złogów oraz ich wpływ na wydzielanie i transport żółci. Odpowiedz na to pytanie może dać usg jamy brzusznej oraz badanie laboratoryjne ( transaminazy, bilirubina, fosfataza alkaliczna).