Od pół roku pobolewają mnie zęby. Byłam u dentysty i on powiedział, że z zębami na pewno nic nie jes

1 odpowiedzi
Od pół roku pobolewają mnie zęby. Byłam u dentysty i on powiedział, że z zębami na pewno nic nie jest, że nie ma próchnicy ani nic, ale mimo wszystko dał lekarstwo (miało posmak goździków). Wreszcie po czasie wróciłam do niego. Wypełnił je. Po czasie zauważyłam, że przeskakuje mi szczęka i, że po masażu.. ból zębów przechodzi. Na początku jeden ząb bolał dlatego, że wypełnienie było zbyt wysokie i bolało mnie przy madgryzaniu, wróciłam do niego i było wszystko dobrze, minął tydzień, a mnie znów pobolewa ząb obok tego który był robiony. W tym zębie jest szare wypełnienie, mam wrażenie, że połowa zęba zmieniła kolor na jasnoszary, dodatkowo ząb boli przy gryzieniu. Nie wiem czy to naprawdę przez ten szczękościsk czy to naprawdę z próchnicy, bo wtedy dentysta mówił, że wszystko dobrze jest z tym zębem. Czy naprawdę mam się czym martwić?
Witam
Często takie bóle zębów towarzysza problemom z okluzją (zgryzem), mogą tez towarzyszyć problemom ze stawem skroniowo żuchowym (TMD). Wskazane by udać się do lekarza stomatologa zajmującego sie takimi problemami.
Pozdrawiam
Tomasz Żuchowski