Od pół roku mam uczucie kłucia z lewej strony gardła byłem u 3 laryngologów jeden stwierdził refluks

1 odpowiedzi
Od pół roku mam uczucie kłucia z lewej strony gardła byłem u 3 laryngologów jeden stwierdził refluks a drugi że może mi coś spływa po ścianie gardła, i dlatego mogę mieć takie odczucie,trzeci stan zapalny,brałem na refluks emanere,helicid,leki na zgage zero poprawy,krople do nosa z jakimś antybiotykiem zero poprawy,usg szyi brak patologi,wymaz z gardła brak bakteri,rezonans magnetyczny szyi brak zmian w gardle,miałem również stroboskopie krtani wszystkie badania w normie,dodam że dodatkowo lekko pobolewa mnie ucho z tej samej strony,co mogę jeszcze zrobić?mam już tego dość niech ktoś mi pomoże,mężczyzna lat 34.Wszystko się zaczęło od sytuacji stresowej gdzie od tego stresu wszystkie mięśnie twarzy się tak napięły że przez ponad mięsiąć cała szczęka mnie bolała i dostałem ponoć tego refluksu ale mija już pół roku a kucie dalej jest
dzień dobry,
Na Pana miejscu sprawdziłabym jeszcze jedną okolicę a mianowicie nosogardło- proponuje zapisanie się na badanie-NASOFIBEROSKOPIĘ, jest to badanie endoskopowe przez nos w warunkach znieczulenia miejscowego.Takie badanie można wykonać na NFZ, trzeba mieć tylko skierowanie od lekarza rodzinnego do Oddziału Laryngologii celem diagnostyki nosogardła.Jak epidemia się zakończy proszę osobiście z takim skierowaniem zapisać się na badanie endoskopowe w wybranym przez Pana Szpitalu.