Od pięciu miesięcy jestem na diecie ketogenicznej z okresowym postem z powodu otyłości i cukrzycy II

2 odpowiedzi
Od pięciu miesięcy jestem na diecie ketogenicznej z okresowym postem z powodu otyłości i cukrzycy II. Waga spadła o 20 kg a wyniki badań laboratoryjnych wróciły do normy (Hb A1c -5,9%). Jedyny problem to cholesterol 260 i nadciśnienia. Poszukuję lekarza i dietetyczki we Wrocławiu, które poprowadzą mnie dalej. Jak na razie, słyszę tylko o konieczności powrotu do węglowodanów, co oznacza dla mnie powrót cukrzycy.
Witam serdecznie,
Podany wynik cholesterolu 260 to wynik ogólny i należałaby sprawdzić również proporcje HDL i LDL, dodatkowo czy są jakieś stany zapalne w organizmie, funkcje wątroby. Pełna diagnostyka plus wywiad żywieniowy jakie produkty są stosowane w diecie ketogenicznej dałby więcej informacji. Na tej podstawie można stwierdzić czy dieta służy, czy należałoby uzupełnić niedobory lub też wprowadzić zmiany w diecie.
Pozdrawiam

Proszę skontaktować się z dietetyczką Joanną Pancerz z Wrocławia. Specjalizuje się w dietach ketogenicznych. Jeśli nie będzie pani mogła znaleźć to proszę napisać do mnie email, pomogę.