Od pewnego czasu obserwuje u siebie chwilowe "wyłaczanie się", podobne do stanu przedomdleniowego (w

5 odpowiedzi
Od pewnego czasu obserwuje u siebie chwilowe "wyłaczanie się", podobne do stanu przedomdleniowego (wirowanie w glowie, szumy, nerwowość,kołatanie serca) wyłączam się ze świata, ale widzę że wszystko dookoła mnie jest i widzę co się dzieje, ale czuje wtedy totalną pustkę i niemożność zrobienia czegokolwiek. Jak już wracam do normalnego stanu- wyraźnie czuje powrót do rzeczywistości. Nie jest to uczucie chwilowego zawieszenia się, tylko poczucie, że jestem ciałem, ale duszą gdzieś obok. Z biegiem lat, oraz po sytuacji stresującej, nerwowej (po paru dniach) epizody te nasilają się.
Serce, ciśnienie, oraz ogólne badania organizmu są w porządku.
Co to może być? Powinnam się martwić?
Witam. Z tej informacji może to wskazywać na atak paniki. Można sobie z nim poradzić stosując różne techniki, które w tym mogą pomóc. jednak za nim zacznie się je stosować, warto wcześniej skontaktować się bezpośrednio z psychologiem, aby dobrać odpowiednie metody i wyeliminować przy pomocy terapii przyczyny.

Proszę zgłosić się najpierw do neurologa i wykonać niezbędne badania obrazowania mózgu, jak EEG,TK czy RM, celem wykluczenia zaburzeń o podłożu neurologicznym.
Jeśli badania nie wykazują odstępstw od normy dobrze byłoby skonsultować sięz psychoterapeutą. Objawy mogą mieć podłoże psychiczne i warto byłoby się przyjżeć możliwym powodom ich powstawania i co za tym idzie przeciwdziałania. Proszę o siebie zadbać.
Nie napisała Pani w jakim jest wieku, więc trudno wyrokować ostatecznie, ja namawiam też do zbadania poziomu hormonów, także tarczycy - być może wchodzi Pani w okres przedmenopauzalny lub ma Pani kłopoty z tarczycą. Oczywiście wsparcie psychologa w czasie diagnostyki może się przydać, osoba taka może być dla Pani drogowskazem jak sobie radzić w takich sytuacjach. Życzę wytrwałości, Małgorzata Ostrowska
Warto przeprowadzić badania mr głowy. Również istnieje możliwość, że te trudności wywodzą się z natury psychicznej, więc zasadnym byłaby konsultacja z psychiatrą i/lub psychoterapeutą. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk