Od pewnego czasu mam straszny ból mięśni w okolicy obręczy barkowej ( całej) dochodzącej do szyji, o

3 odpowiedzi
Od pewnego czasu mam straszny ból mięśni w okolicy obręczy barkowej ( całej) dochodzącej do szyji, oprócz tego mam ból w kolanach i kostkach a także u palców stóp... Dodam że nie doznałam żadnej kontuzji i nic podobnym....Ból nasila się wieczorem.
Tak rozległe dolegliwości bólowe mogą mieć pochodzenie układowe. Zachęcam do wykonania badań krwi pod kątem czynników zapalnych, hormonów tarczycy, glukoza. Warto będzie uzupełnić powyższy zestaw o oznaczenie poziomu żelaza i pełną morfologię. Jeśli wyjdą duże zmiany to będzie trzeba skontaktować się z lekarzem konkretnej specjalności (tam gdzie będą zmiany). Jeśli badania będą w normie zapraszam do gabinetu.

Witam serdecznie.
Opisane przez Panią dolegliwości mogą być ze sobą powiązane ale mogą równie dobrze być niezależne od siebie. Polecałbym udać się równoległe do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badaniach w celu wykluczenia chorób układowych/poważniejszy patologii oraz do fizjoterapeuty by ten ocenił czy dolegliwości pochodzą z układu ruchu i jak można szybko i sprawnie je usunąć.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Dosyć rozległe zmiany. Zachęcam do wizyty u lekarza. NIe wykluczone że to również napięciowe sprawy, wtedy należałoby również udać się do fizjoterapeuty.