Od pewnego czasu mam powiększona źrenice w lewym oku, byłam z tym na pogotowiu, miałam strasznie sil

2 odpowiedzi
Od pewnego czasu mam powiększona źrenice w lewym oku, byłam z tym na pogotowiu, miałam strasznie silne bóle głowy po tej stronie, myślałam że to guz i tak też myśleli lekarze, jednak w badaniu rezonansem bez kontrastu nie wyszło nic. Więc tak zostałam z okiem, byłam u okulisty i oczywiście powiedziano mi że wada wzroku, na co będę mieć okulary ale ze powiększona źrenica niby mogła być wcześniej, więc okej, nie chciałam się kłócić i być mądrzejsza niż lekarz, tak sobie zostałam ze swoją źrenica. Jednak martwi mnie to, że zaczynam gorzej widzieć na to oko, w dodatku mi ono puchnie. W sensie mam je tak jakby na wierzchu, taki wytrzeszcz tego jednego oka, za to prawe jest normalne. I ta powieka sprawia wrażenie lekko spuchnietej, martwię się bo nie wiem jakie kroki podjąć, co to może być. Dzisiaj zrobiłam wyniki na tarczyce bo biorę euthyrox 25, ale dzisiaj zrobiłam stężenie tsh, Ft3 I ft4 bo się boję że to oko może być tego powodem. Nie mam pojęcia co robić, gdzie z tym iść. Słyszałam że to może mieć też związek z plucami, ale żaden lekarz tego nie zasugerował. Pomocy!
Witam sprawa moze być złożona dobrze ze zrobiła Pani badania hormonów tarczycy. Ważne i konieczne jest badanie pola widzeniaale równiez diagnostyka oczodołu jezeli hormony bedą prawidłowe . Nierówność zrenic występuje najczęściej w schorzeniach neurologicznych a nie wiem czy neurolog Panią konsultował od niego bym zaczęła. Szkoda że NMR był bez kontrastu ale widocznie nie było takiej potrzeby. Nic Pani nie pisze czy ktoś brał pod uwagę migrenę. Pozdrawiam

Dobry wieczór
Asymetria wielkości żrenic wymaga współpracy lekarzy kilku specialnośći, neurologa , okulisty i internisty. Proponuję wizytę u neurologa, który sądzę pokieruje dalszą diagnostyką i ew leczeniem. Jeśli chodzi o stronę okulistyczną należy przeprowadzić dokładne badanie łącznie z polem widzenia i USG.
Alicja Błażej-Waśkiewicz