Od października 2019 pojawiły się u mnie zawroty głowy, bardziej uczucie kołowania, bez utraty równo

2 odpowiedzi
Od października 2019 pojawiły się u mnie zawroty głowy, bardziej uczucie kołowania, bez utraty równowagi. Ponadto dość silne skurcze łydek, dretwienie palców u rąk, drganie powieki. Byłam u neurologa który podczas badania stwierdził że w okolicy szyi coś się zaczyna dziać ale za małego żeby się tym już zająć.. Zrobiłam zalecane badania krwi, wyszedł niedobór wit D który obecnie jest unormowany a zawroty średnio raz na miesiąc wracają na tydzień dwa. W międzyczasie nasiliły mi się bóle w okolicy szyi, dodam że kilkanaście lat pracuje 8 h przy komputerze. Poszłam do fizjoterapeuty która wymieniła mi że mam złą postawę, źle oddycham oraz min stwierdziła że:
- ZAP C7-TH1 stoi w otwarciu (flex) i jest hypomobilny do (ex) nie zamyka
- ZAP C6-C7 stoi w zamknięciu i nie otwiera
- C1-C2 stoi w zamknięciu i nie otwiera
- C2-C3 stoi w zamknięciu i nie otwiera
Ponadto przy teście de kleina pojawiły mi się mroczki przed oczami i fizjo wraz po konsultacji on line z neurologiem stwierdziły że może to być problem przepływu krwi ido mózgu. Czekam obecnie na badanie doppler tętnic ale zastanawiam się czy może to być też inny problem z odcinkiem szyjnym który powoduje te kołowania? Ostatnio zauważyłam też że jak kręcę głowa jakby nie to słyszę takie trzaski, czuje też opór przy próbie kreceniu głowa
Witam, przy dodatnim dr klainie warto zrobić badania dodatkowe. Jednak to nie jest jedyną przyczyną zawrotów. Może być problem z motoryka mała, albo z ciśnieniem jam ciała. Wielokrotnie zawroty poprawiają się po pracy na odpowiednich przeponach ciała. Jeżeli chodzi o trzaski w segmentach C mogą one wynikać z zablokowań które zostały opisane. Warto zmanipulować te segmenty jeżeli nie ma przeciwwskazań do takiego zabiegu. Trudno stwierdzić to przez internet. Rzadko de klain wypada dodatni jeżeli pacjent w miarę higienicznie się prowadzi pod względem diety więc raczej są to zaburzenia funkcjonalne.

Przyczyną zawrotów głowy mogą być również problemy z uchem wewnętrzym i otolitami. Prosze wykonać diagnostykę w kierunku BPPV gdyż zawroty mogą mieć swoje własne podłoże i nie mieć związku z odcinkiem szyjnym kręgosłupa

Pozdrawiam serdecznie