Od paru miesiecy mam problem z prawym barkiem. Boli bark lopatka przy codziennych czynnosciach dziwn

3 odpowiedzi
Od paru miesiecy mam problem z prawym barkiem. Boli bark lopatka przy codziennych czynnosciach dziwne uczucie w prawej rece dloni. Problem z wykonywaniem normalnych ruchów bo boli i dziwne uczucie w opuszkach palcow. Nie spie na prawym boku bo tez boli. Pracowalam ciezko fizycznie duzo dzwigalam. MRI kregoslupa szyjnego jest ok. Czy na MRI barku są widoczne tętnice i żyły? Lepiej zrobic MRI barku czy usg doppler?
Szanowna Pani,
Tego typu objawy wskazują (mimo wszystko) na problem z kręgosłupem. Pani przykład potwierdza, że badania obrazowe służą do wykrywania poważnych schorzeń kręgosłupa. Brak zmian w MRI dowodzi, że nie dzieje się tam nic, co zagrażałoby Pani życiu. Niemniej badanie nie może być podstawą wykluczenia szyi jako źródła dolegliwości. Dlatego- zanim Pani wyda pieniądze na kolejny MRI barku, doppler tętnic, itp.- sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który po przeprowadzonym wywiadzie i badaniu podpowie co robić dalej, ew. zaleci konsultację z innym specjalistą.
Życzę szybkiego powrotu do sprawności,
Dominik Zakrzewski

Witam serdecznie,
Proponuję Pani przed zrobieniem badania MR lub USG, pójść na wizytę diagnostyczną do dobrego fizjoterapeuty. Po przeprowadzonej diagnostyce, fizjoterapeuta powinien pokierować Panią co do ewentualnych dalszych badań czy też wizyty u specjalisty np. neurologa. Życzę powrotu do zdrowia, pozdrawiam Martyna Zaguła
Witam, typowe objawy przyblokowania. a teraz misja fizjoterapeuty to odblokować zaczynając od masażu i technik terapii manualnej kończyn górnych oraz kręgosłupa.
Pozdrawiam Volodymyr Kulbytskyi