Od okołu 2 dni czuję straszny stres i mam przyspieszoną pracę serca, bez powodu. Czuje jakby ktoś mi

2 odpowiedzi
Od okołu 2 dni czuję straszny stres i mam przyspieszoną pracę serca, bez powodu. Czuje jakby ktoś mi zadawał obok pytania lub za mnie odpowiadal i decydował a nikogo nie ma. Przykładem jest to że za każdym razem jak powiem swojej dziewczynie że ją kocham i oczywiście czuje w głębi serca że ją kocham to po chwili ktoś mi mówi coś w stylu: Nie kochasz tej osoby tylko sobie to wmawiasz kochasz ,kogoś innego. A nie ma innej osoby która kocham niż ona
Objawy o których mowa mogą wskazywać na występowanie depersonalizacji czyli deformacji odczuwania i doświadczania samego siebie. Wówczas osoba która aktualnie przeżywa epizod depersonalizacji ma odczucie istnienia poza własnym ciałem lub umysłem. Natomiast pojawienie się halucynacji słuchowych może wskazywać na zaburzenia psychotyczne. Zaburzenie to jest częstym objawem depresji, zaburzeń nerwicowych, a nawet schizofrenii. W tej sytuacji niezbędne jest pogłębienie wywiadu w celu postawienia diagnozy, bezwzględnie zalecam konsultację z lekarzem specjalistą.

Rozumiem, że przeżywasz obecnie trudne chwile związane ze stresem, przyspieszoną pracą serca i uczuciem, że ktoś mógłby wpływać na Twoje myśli lub decyzje. To, co opisujesz, może być doświadczeniem lęku czy także pewnego rodzaju myśli natrętnych.
Jeśli masz myśli, które wywołują niepokój, spróbuj zauważyć je i zastanów się, czy są one uzasadnione czy raczej są efektem stresu czy lęku. Świadomość myśli może pomóc w ich zrozumieniu i skoncentrowaniu się na bardziej pozytywnych aspektach.
Pamiętaj, że profesjonalna pomoc jest dostępna, a skonsultowanie się z terapeutą czy psychiatrą może być pierwszym krokiem w kierunku poprawy Twojego samopoczucia.