Od około marca tego roku zauważyłem, że mam wysokie tętno przy wysiłku. Serce po krótkim wysiłku (np

1 odpowiedzi
Od około marca tego roku zauważyłem, że mam wysokie tętno przy wysiłku. Serce po krótkim wysiłku (np. dość intensywna rozgrzewka 10 minutowa) bije w granicach 130,140 razy. Wykonując pełny trening MMA puls dochodzi do 180,185. Na początku tego roku grałem bezproblemowo w siatkówkę, nie odczuwając tego typu objawów. Aktualnie po 10 minutach gry, uczucie szybkiego bicia serca pozbawia mnie całego komfortu grania. Pomimo tego nie odczuwam innych objawów takich jak duszności itp. Na siłowni, basenie tętno jest raczej normalne. O wiele gorzej jest w bieganiu i właśnie w treningach ogólnorozwojowych, takich w których używam tylko swojego ciała. W zeszłym tygodniu pokonałem 30 km na rowerze i nie licząc wysokiego tętna (najwyższe zmierzone to 180) nie odczuwałem żadnego innego dyskomfortu. Zrobiłem morfologię, badanie cukru, tarczycy, moczu, wszystko w normie. Dodatkowo byłem u kardiologa, gdzie wykonano mi dwa razy EKG na miejscu i założono Holtera na 48. godzin. Wszystko prawidłowo. Nie mam pojęcia, co mogę zrobić, aby powrócić do dawnego komfortu treningów i czerpania przyjemności z uprawiania sportu, bo wrażenie że serce zaraz wyleci mi przez gardło odbiera mi chęci do czegokolwiek.
Dzień dobry, proponuję jeszcze wykonać USG serca, test wysiłkowy i badanie holterowskie w czasie treningu urządzeniem bezprzewodowym(taki aparat nadaje się do zapisu w trakcie ćwiczeń fizycznych ponieważ nie ma kabli generujących zakłócenia). W czasie badania holterowskiego proszę prowokować sytuacje, które są niepokojące oraz dokładnie prowadzić dzienniczek pacjenta z opisywaniem tych sytuacji i określeniem czasu ich powstania. Na każdym urządzeniu holtera jest tzw. przycisk eventowy, który informuje lekarza odczytującego o zdarzeniu pacjenta i zaznacza wybrany fragment badania. Proszę naciskać ten przycisk przy każdym niepokojącym zdarzeniu. Po wykonaniu tych badań należy przeprowadzić analizę. Pozdrawiam. Piotr Salomon.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.