Od około 2-3 miesięcy zmagam się z opuchniętymi dłońmi a ostatnio przedramionami oraz podeszwami stó

3 odpowiedzi
Od około 2-3 miesięcy zmagam się z opuchniętymi dłońmi a ostatnio przedramionami oraz podeszwami stóp. Regularnie chodzę na siłownię i z tego co zauważyłem opuchnięcia pojawiają się następnego dnia po siłowni. Zaczęło się od spuchniętych pojedynczych palców dłoni. Po wizycie u fizjoterapeuty usłyszałem że mam mocno pospinane ramiona i przedramiona.Od tego momentu prawie codziennie rozciągam ręce, czasem nawet kilka razy w ciągu dnia. Jednak opuchlizna ciągle się pojawia, ostatnio również na przedramionach w postaci "rumienia" od wewnętrznej strony jak i wybrzuszenia od zewnętrznej. Dodatkowo opuchlizna pojawia się na podeszwach stóp - czuję jakbym chodził na poduszkach (tu akurat nie znalazłem związku z ćwiczeniami na siłowni).

O czym może świadczyć taka dolegliwość i do jakiego specjalisty się udać lub jakie zalecane byłyby badania w celu znalezienia przyczyny?
Dzień dobry,
Opisane objawy wskazują na schorzenie układowe. Bardzo wskazana jest wizyta u lekarza POZ oraz wykonanie podstawowych badań krwi. W grę wchodzi dużo możliwości, może to być temat dla reumatologa, endokrynologa czy innego specjalisty- o tym powinny powiedzieć wyniki badań.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Zalecalbym kontakt z lekarzem rodzinnym, objawy mogą wskazywać np. borelioze
Proszę udać się do reumatologa i wykluczyć problemy w tym zakresie. Jeśli idzie o fizjo, to może być to również kwestia spięcia mięśni i jedna wizyta zapewne nie rozwiąże całkowicie problemu. Pozdrawiam!