Od ok 5 miesięcy męczy mnie ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, mam tam przepuklinę, dodatkowo mam

2 odpowiedzi
Od ok 5 miesięcy męczy mnie ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, mam tam przepuklinę, dodatkowo mam skoliozę, która w dzieciństwie nie została do końca wyleczona. Od ponad 3 miesięcy codziennie ćwiczę w domu zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeutki. Chodzę również na terapie manualna. Miałam już terapie różnymi metodami, byłam u kilku fizjoterapeutow i osteopatow. Zawsze wygląda to podobnie, po każdym zabiegi następnego dnia czuje się gorzej. Po pierwszej terapii jest lepiej przez kilka dni a od drugiej nie ma poprawy, wszystko wraca do normy. U każdego z fizjoterapeuyow miałam max 5 terapii bo wygrało mi się że nie dawały dobrych rezultatów. Neurochirurdzy nie zalecają operacji, na szczęście nie ma takiej potrzeby. Fizjoterapeuci mówią że ruchowo też jest ok, terapia, jestem młoda, mam 30 lat więc efektu terapii będą odczuwalne. Tak się jednak nie dzieje. Czy taka reakcja na terapie jest normalna? Ile zazwyczaj potrzeba wizyt żeby czuć się dobrze. Dodam, że miałam blokadę dostawowa pod Rtg, która również nie pomogła. Proszę o radę co mogę jeszcze zrobić czy to możliwe że dopiero po kilkunastu zabiegach będzie efekt? Wszystkie metody zawodzą lub działają na chwilę. Proszę o pomoc
Nie ma reguły po ilu terapiach powinno się czuć dobrze. Jeśli ból wraca to znaczy, że albo problem leży w innym miejscu niż ten który został poddany terapii lub nie był prawidłowo zdiagnozowany. Proszę się udać do fizjoterapeuty, który specjalizuje się w leczeniu bólów kręgosłupa i taki specjalista powinnem prawidłowo zdiagnozować przyczynę bólu

Dzień dobry. Problem skoliozy nie dotyczy wyłącznie kręgosłupa ( choć w obrazie jak najbardziej się to zaburzenie manifestuje). Jest raczej zaburzeniem relacji napięciowych i ruchomości struktur wewnętrznych ciała (narządy wewnętrzne i układ nerwowy wraz z systemem membran otaczających[opłucna wraz z zachyłkami/otrzewna/osierdzie/opona twarda mózgowia i rdzenia kręgowego] i aparatu zawieszającego [krezki jelita/okrężnicy/osklepek opłucnej]) oraz struktur zewnętrznych (powiezie powierzchowna i głęboka, mm międzyżebrowe , powięź śródpiersiowa etc.). To powyższe zaburzenie z kolei jest skorelowane z wzorcem oddechowym który generuje asymetryczne ciśnienia w jamach ciała i może dawać większą predyspozycję do rozwoju dalszych niekorzystnych zmian w ciele. Jeśli Twoja dotychczasowa terapia skupiała się wyłącznie na leczeniu wybranych stawów, powięzi czy mięśni w oderwaniu od skorelowanych napięć z pozostałych tkanek to Twój stan wcale nie musiał ulec trwałej poprawie. Wg mnie leczenie skoliozy powinno obejmować symultaniczne oddziaływanie na ww przeze mnie struktury w pierwszej kolejności te o najwyższym stopniu zaburzenia ( co niekoniecznie musi oznaczać pracę w aktualnym obszarze bólowym!).Z tego względu by sobie dać pomóc w bardziej skuteczny i długotrwały sposób możesz poszukać terapeuty wg poniższego klucza haseł:
1.terapia czaszkowo-krzyżowa (upledger institute)
2.manipulacje wisceralne, manipulacje neuralne (Instytut Barrala); 3. techniki powięziowe i membranowe (Peter Schwind)
Życzę powodzenia,
Daniel