Od miesiąca męczę się z pewnym problemem. Historia: Ponad miesiąc temu byłam u masażysty, który zl

2 odpowiedzi
Od miesiąca męczę się z pewnym problemem.
Historia:
Ponad miesiąc temu byłam u masażysty, który zlecił mi ćwiczenia Austina Goha na TMJ i kilka innych. Nie wiem dlaczego. Po wykonaniu ćwiczeń zauważyłam problemy ze szczęką i skrzywienie przegrody nosowej.
Byłam u 3 specjalistów:
1. Praktycznie nie dotykał mojej twarzy i stwierdził, że powinnam nosić szyny relaksujące (podała mi nr znajomej)- nie cierpiałam nigdy na bruksizm, nawet teraz.
2. Pani pracowała z moim krążkiem, jednak zaznaczyła, że nie mogło dość do przemieszczenia krążka ani blokady bo wtedy nie mogłabym zamknąć buzi. Twierdziła, że jakieś siły działają na moje stawy.
3. Pan stwierdził, że to podrażnienie nerwu twarzowego. Rzeczywiście wyczuwałam ten nerw, kiedy mnie masował. Leczenie zaczęliśmy pod koniec lutego, przeszłam już 12 zabiegów. Jednak poprawa nie jest znaczna i sprawia to, że coraz gorzej jest z moją psychiką.
Miałam krótką konsultacje z lekarzem, który stwierdził, że może być to problem neurologiczny bo gdyby przesunęła mi się szczeka to czułabym ból.

Moje objawy to:
-przesunięcie o milimetr szczęki w stronę prawą
-skrzywienie nosa/przegrody nosowej w stronę prawą
-opuchnięta lewa cześć policzka
-nie czuje bólu od początku (wyjątkiem było ucho, ale po płukaniu u lekarza ból minął)
-mogę otwierać usta nawet szeroko (nie próbuje bardzo szeroko bo boję się, że pogorszę sytuacje)

Moi bliscy i znajomi nie widzą zmian w mojej twarzy i uważają, że nadmiernie się przejmuję i przesadzam. Jednak ja widzę jakie zmiany zaszły w moim wyglądzie, czuje jak szczęka odchodzi i przegroda nosowa. Lekko seplenię.
Odkąd napisałam o moich problemach do masażysty, który polecił mi te ćwiczenia to nie odpisuje do mnie ani nie odbiera telefonu.
Jestem przerażona i boje się, że tak na zawsze dostanie.
Bardzo proszę o pomoc i jakąś radę.
Droga Pani moim zdaniem zauważyła Pani asyterie która była od zawsze lub od dawna. Jeżeli nie ma problemow z ruchem/klikaniem/blokowaniem tmj to nie ma powodow do paniki. Dla spokoju można przebadać rotacje C1 na C2 co ma pośredni wpływ na krążek stawu tmj.

Dzień dobry,
Jeżeli w dalszym ciągu utrzymują się u Pani objawy myślę, że warto udać się do fizjoterapeuty, który zajmuje się pracą ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Terapeuta powinien opracować mięśnie twarzy i szyi oraz okolice zewnętrzną jak i wewnętrzną (jama ustna) stawów tmj. Oprócz tego polecam zrobić panoramę zębów, czasami źle przeprowadzone leczenie kanałowe może dawać objawy neurologiczne.
Pozdrawiam,
Alicja Dauksz
MTS Struzik Therapy