Od miesiąca boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym , dostałam leki, które łagodzą tylko bóle. Dziś

12 odpowiedzi
Od miesiąca boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym , dostałam leki, które łagodzą tylko bóle. Dziś odebrałam wynik RTG kręgosłupa.Nieznaczne skrzywienie prawoboczne kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów kręgowych wzdłużosi długiej.Krąg przejściowy-częściowa lumbalizacja kręgu S1. Przewężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5/S1, wzmożona sklerotyzacja płytek granicznych tych trzonów kręgowych.Szerokość pozostałych przestrzeni międzykręgowych w lędźwiowym odcinku kręgosłupa zachowana. Proszę o odpowiedź.
Najlepszym wyjściem jest udanie się do fizjoterapeuty który podczas badania spróbuje określić Pani problem i wdrożyć odpowiednią terapię oraz ćwiczenia mające na celu poprawę Pani stanu zdrowia.
Pozdrawiam.

Jedną z częstszych przyczyn bólu kręgosłupa jest dyskopatia. Taka przyczyna jest prawdopodobna również u Pani, jednak nie da się tego jednoznacznie stwierdzić jedynie na podstawie opisu RTG. Na badanie kliniczne oraz leczenie, powinna Pani udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Witam. Podejrzewam, że przyczyną objawów jest przewężenie przestrzeni międzykręgowej na poziome L5/S1. Sugeruję terapię manualną.
Dzień dobry,
z chęcią odpowiedziałbym lecz nie zadała Pani żadnego pytania.
Jeśli chodzi o leczenie to jeżeli jest Pani z Warszawy to zapraszam na leczenie. Jest to dość "klasyczny" opis. Często u siebie miewamy takich pacjentów.

Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: Terapia manualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jakie pytanie chciała Pani zadać?
Twój problem kwalifikuje się na terapię manualną. Poszukaj dobrego fizjoterapeutę w okolicy.
Powodem są najprawdopodobniej spięte mięśnie przykręgosłupowe i/lub dyskopatia na poziomie L5/S1. Należy udać się do fizjoterapeuty na zabiegi manualne, które będą działać na powyższe przyczyny, a w konsekwencji powinny przynieść Pani ulgę.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam! Opis Pani dolegliwości jest dość skromny, im precyzyjniejsze informacje w opisie tym łatwiej jest nam odpowiedzieć na pytania, lub coś podpowiedzieć. Radiolog opisał lumbalizacje która towarzyszy Pani od urodzenia, oraz problem na l5-s1, sklerotyzację trzonów l5-s1 która może podpowiadać, iż segment jest "nadmiernie obciążony". Nie znaczy to jednak, że jest to przyczyna Pan dolegliwości, należy przeprowadzić wywiad i badanie. Najlepszym rozwiązaniem będzied udać się do fizjoterapeuty, specjalizującego się w terapii manualnej, pozdrawiam Serdecznie!
Witam,
Dość skromnie opisała Pani swoje dolegliwości. Nie da się postawić diagnozy na podstawie wyniku Rtg. Jest to tylko pomoc, która w Pani przypadku wyklucza poważne patologie. Leczy się pacjenta a nie wyniki badań. Dlatego musi udać się Pani do fizjoterapeuty, który analizując dokładnie Pani objawy, odpowie na pytanie co Pani dolega i dobierze odpowiednie metody terapii.
Jeśli jest Pani z okolic Rzeszowa zapraszam na konsultacje.
Witam. Kiedy ból jest największy, w jakich pozycjach? Czy ból promieniuje do pośladka, nogi..? Na podstawie wyniku zdjęcia RTG nie można zaplanować leczenia. Jest ono pomocne natomiast powinna Pani odwiedzić fizjoterapeutę, który pomoże odnależć przyczynę bólu i rozpocznie działanie. Pozdrawiam
Nie bardzo widzę zadane pytanie ale zapewne brzmi co mi dolega.
No więc jest faktycznie wypisane, że zachodzą w organizmie jakieś zmiany, mogą one powodować ból ale nie muszą. Aby sprawdzić prawdziwe pochodzenie bólu należy się spotkać z jednym z wielu terapeutów manualnych np. ze mną i w badaniu fizykalnym sprawdzić która struktura powoduje Pani/Pana ból. Bez tego nie da się odpowiedzieć co jest przyczyną bólu.
Farmakologia jedynie niweluje objaw jakim jest ból. Zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.