Od lutego mam stwierdzona dyskopatie 5mm i inne zwyrodnienia w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Po pol

3 odpowiedzi
Od lutego mam stwierdzona dyskopatie 5mm i inne zwyrodnienia w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Po pol roku rehabilitacji odzyskalam czucie w nodze ( lewej) pozostały tylko rwace bole ale tylko gdy np schodzilam z gory. Teraz jestem w 5 miesiacu ciazy i czuje bol w lydce lewej nogi i przy dluzszym staniu lub po intensywnym dniu ciagniecie i rwanie przez cala prawa noge. Po dluzszym odpoczynku bol ustepuje. Bol w kregoslupie w dolnej części odczuwam caly czas czasem jest tez klucie. Prosilabym o porade czy fizjoterapeuta moze mi cos w tej sytuacji pomoc i czy porod naturalny jest możliwy??to moja 2 ciaza mam 24 lata.
Po pół roku? To jakie zabiegi miała Pani robione do tej pory? Zakładam ze była to głównie fizykoterapia i masaże. Pani potrzebuje terapii manualnej. Dysk od masowania się nie wyleczy. A w trakcie rozwoju dziecka i jego większej masy będzie coraz gorzej. Proszę nie czekać i poszukać dobrego terapeuty. Zapraszam.

Witam serdecznie,
oczywiście ciąża jest przeciwwskazaniem do pewnych działań fizjoterapeutycznych, ale dobry fizjoterapeuta zna wachlarz metod, które mogą Pani pomóc. Co do porodu to, może stwierdzić tylko lekarz, prowadzący ciąże lub ortopeda.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)
dr Martyna Zaguła
Witam serdecznie. Jest duża szansa, że fizjoterapeuta będzie Pani w stanie pomóc przy czym najlepiej jeśli będzie to specjalista w terapii mechanicznej (manualnej/ruchowej) zespołów bólowych kręgosłupa i jeszcze lepiej jeśli będzie mieć doświadczenie w terapii kobiet w ciąży. Im szybciej znajdzie Pani dobrego fizjoterapeutę tym większe szanse na pomoc włącznie z całkowitą eliminacją dolegliwości. Zapraszam na wizytę.