Od kwietnia 2018 roku mam problemy mięśniowe (skaczące mięśnie - nie wiem jak nazwać tę przypadłość)

2 odpowiedzi
Od kwietnia 2018 roku mam problemy mięśniowe (skaczące mięśnie - nie wiem jak nazwać tę przypadłość) pojawiają się też punktowe bóle w okolicach torsu bądź pleców, ciągłe zmęczenie, senność, worki pod oczami, słaba kondycja, uczucie ucisku w płucach. Dolegliwości nasilają się w spoczynku. Od momentu wystąpienia objawów do sierpnia tego roku został przeprowadzony szereg badań. Na samym początku zdiagnozowano niedoczynność tarczycy zażywam euthyrox n25. Zażywałem również żelazo, potas, wapń, magnez na zalecenie lekarza, jednak bez żadnych efektów. Dwukrotnie robiony był test tolerancji na glukozę wyniki:
1. na czczo 107mg/dl po 2h 42mg/dl. 2. na czczo 95mg/dl II pobranie 138 mg/dl III pobranie 62 mg/dl. Lekarz zbagatelizował wyniki sugerując, że mam pasożyty na podstawie wyniku tolerancji i krótkiego wywiadu przepisując zentel i witamine D, ponieważ wynik był poniżej 20.
Problemy pojawiły się po diecie a raczej głodówce 1200 kalorii dziennie plus jazda na rowerze min 40 km dziennie przez 2 msc przez kolejne 3 miesiące 1500 kalorii dziennie, lekarz również to zbagatelizował. Proszę o wskazanie do jakiego specjalisty powinienem się udać(jaka specjalizacja) lub ewentualnie co to może być za choroba, ponieważ kolejne leki przepisywane przez lekarza rodzinnego nie przynoszą żadnych rezultatów, jakie badania powinienem zrobić?
Kontrola TSH kiedy była? Jakie jest? Jaka choroba tarczycy została rozpoznana (Haszimoto?) ? Czy był badany poziom elektrolitów, wapnia i fosforu? Jaki wiek pacjenta i jaka masa ciała ? Otyłość? (Bo po co inaczej diety restrykcyjne?) Jaki wynik morfologii, poziomu żelaza? Czy brano pod uwagę celiakię biorąc pod uwagę niedoczynność tarczycy?
Na danym etapie (przynajmniej to co podane w zapytaniu) myślę ze lekarz rodzinny/internista.

Zbyt mało danych żeby wskazać jednoznacznie specjalistę. Brak informacji o wyrównaniu tarczycy i funkcji innych narządów. Na tym etapie zacząć od internisty.