Od kilku tygodni doskwiera mi bol w dolnej czesci plecow z lewej strony. Plecy zaczynaja mnie bolec

4 odpowiedzi
Od kilku tygodni doskwiera mi bol w dolnej czesci plecow z lewej strony. Plecy zaczynaja mnie bolec po okolo 6-7 godzinach snu, najwiekszy bol odczuwam lezac, ale tylko z lewej strony. Nie odczuwam bolu chodzac, zginajac sie czy siedzac, tylko w pozycji lezacej po przebudzeniu. Bol ustepuje w ciagu dnia po kilku godzinach aktywnosci ruchowej. Myslalem ze wina materaca ale po zmianie kilku materacy nadal jest to samo.
Dzień dobry,
badanie napięć mięśniowo powięziowych w ciele, sprawdzenie pracy przepony, czy nie wykazuje wzmożonego napięcia podczas wdechu/wydechu, badanie zakresu ruchu kręgosłupa, stawów powinno wykazać ograniczenia powodujące dolegliwości bólowe. W pierwszej kolejności skupiłbym się na mięśniu biodrowo-lędźwiowym. Ciężko stwierdzić bez badania, ale stawiam na problem funkcjonalny, a nie strukturalny.

Dzień dobry. Oprócz wspomnianej przez Kamila oceny okładu mięśniowo- powięziowego warto dodatkowo pod uwagę wziąść jeszcze dynamikę trzewną (terapia wisceralna, manipulacje trzewne) i neuronynamikę np. terapia czaszkowo-krzyżowa wg Uplegdera, manipulacje układu nerwowego - ( wg Barrala). Życzę powodzenia, Daniel
Proszę udać się do fizjoterapeuty najlepiej specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłpa. W ogromniej większości przypadków odpowiednia terapia prowadzi do eliminacji bólu wraz z jego przyczyną.
Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Problem może być płynowy, wisceralny lub dyskopatia. Polecam udać się do fizjoterapeuty, albo osteopaty ,aby dokładanie ocenić przyczynę bólu o podjąć terapię. Pozdrawiam serdecznie