Od kilku miesięcy nie mam ochoty na robienie czegokolwiek. Czuję się znudzona i załamana moim życiem

3 odpowiedzi
Od kilku miesięcy nie mam ochoty na robienie czegokolwiek. Czuję się znudzona i załamana moim życiem, wiele skutków na to wpłynęło. Do tego czuję, że nie mam wsparcia od bliskich, czuje się tylko krytykowana. Zamykam się w sobie i nie chcę pomocy od innych. Boję się iść do specjalisty, ponieważ nie lubie prosić się o pomoc oraz boję się poważnych rozmów o tym.
Specjalista swoją osobą może stworzyć jaką atmosferę rozmowy aby Pani ułatwić mówienie o swoich problemach. Taka wizyta nie musi być proszeniem o pomoc. Zachęcam do odwiedzenia specjalisty, który może Panią wesprzeć w problemach bez oceny i krytykowania, gdyż taka jest rola terapeuty.

Dzień dobry,
Jeśli Pani samopoczucie nie ulega poprawie, warto skonsultować się z życzliwym psychoterapeutą.
Taki kontakt nie jest zagrażający. Ponadto w atmosferze wzajemnego zaufania może być Pani łatwiej przyjrzeć się trudnościom, które Panią trapią. Natomiast przy wsparciu terapeuty Pani stan się poprawi.
Życzę wszystkiego dobrego,
A.Schulz
Dzień dobry. Samo podzielenie się Pani problemem tutaj na forum świadczy o tym, że poszukuje Pani pomocy, chociaż nie lubi Pani o nią prosić. Być może odczuwany przez Panią dyskomfort w codziennym życiu okazał się bardziej uprzykrzający niż perspektywa otrzymania wsparcia od drugiej osoby. Chociaż postawiłoby to Panią w kłopocie, polecam konsultację u psychoterapeuty, żeby mogła Pani ocenić, czy warto ryzykować i podjąć ten wysiłek, który może okazać się efektowny. Życzę powodzenia, pozdrawiam.