Od kilku miesięcy borykam się z pewnym problemem. Odczuwam ból głęboko w dolnej części prawego pośla

4 odpowiedzi
Od kilku miesięcy borykam się z pewnym problemem. Odczuwam ból głęboko w dolnej części prawego pośladka który promieniuje na boczno-tylną cześć uda oraz czuje dyskomfort w dole podkolanowym i na ścięgnie achillesa. W dolnych częściach kończyny nie jest to ból, raczej uczucie "pociągania" mięśni do góry. Najsilniejszy ból odczuwam zaraz po przebudzeniu. Lekarz zdiagnozował "zaburzenia korzeniowych nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych" Dostałem leki przeciw bólowe i rozluźniające ale nie widzę poprawy. Jestem umówiony na badanie neurologiczne by dokładnie zbadać co mi dolega. Badanie będzie pod koniec lipca. Czy problem leży w zapaleniu nerwu czy to może być ucisk poprzez kręgi? Kierować się na rehabilitację fizjoterapeutyczną czy iść do kręgarza? W jaki sposób można złagodzić ból? Bardzo proszę o informację co mogę z tym zrobić.
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie.
Najprawdopodobniej ból jest spowodowany uciskiem na korzeń nerwowy i ból promieniuje po przebiegu nerwu aż do stopy. W takim przypadku należy odwiedzić fizjoterapeutę i ustalić strategię terapii. Pozdrawiam

Witam
Podane objawy mogą mieć podłoże neurodynamiczne proszę się udać do sprawnego fizjoterapeuty.
Pozdrawia Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Witam Serdecznie!
Polecam udanie się do certyfikowanego fizjoterapeuty. Teraz jest możliwość weryfikacji specjalisty. Warto poprzez badanie palpacyjne i jeśli Pan ma badania kręgosłupa ocenić "stan" kręgosłupa. Prawdopodobnie problem wynika z ucisku na korzeń nerwowy, który daję objawy bólowe jak i drętwienie do kończyny dolnej. Ważne by postawić dobą diagnozę i rozpocząć terapię uzupełnioną ćwiczeniami w domu. W razie pytań proszę pisać.
Pozdrawiam!
Dzień dobry. Ból promieniujący wzdłuż kończyny dolnej nie zawsze spowodowany jest przez struktury kręgosłupa. Ucisk na nerw może być również spowodowany nadmiernym napięciem mięśni w okolicy pośladka. W celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki warto udać się do fizjoterapeuty, który znajdzie źródło problemu i dobierze odpowiednie techniki terapeutyczne. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Terapia manualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.