Od kilku lat cierpię na migreny, które przychodzą i odchodzą w zależności od samopoczucia, czy pogod

1 odpowiedzi
Od kilku lat cierpię na migreny, które przychodzą i odchodzą w zależności od samopoczucia, czy pogody. Lekarze stwierdzili, że ich powodem przede wszystkim jest problem z kręgosłupem szyjnym oraz odcinkiem piersiowym (który jest bardziej wklęsły - jest to genetyczne ale także pogorszone przez kilka lat jazdy konnej). Do migren się przyzwyczaiłam i brałam tabletki zgodnie z wytycznymi lekarza, jednak od kilku miesięcy chodzę na masaże pleców, karku i głowy - praca siedząca daje się we znaki i mam silne bóle ramion, czyi i szczęki. Masaże pomagają, według masażystki mięśnie są coraz bardziej "miękkie" i faktycznie lepiej się czuję. Niestety od ponad tygodnia zaczęłam się dziwnie czuć. Jestem bardzo zmęczona, bywa, że kręci mi się w głowie i mam nudności, najgorsze uczucie to napięcie w karku tuż pod głową. Tak jakby moje mięśnie nie dawały rady utrzymywać głowy - jakkolwiek to brzmi. Nie jest to ból, tylko bardziej ucisk, nieprzyjemne uczucie, powodujące zawroty głowy, gdy się na tym skupiam (ucisk promieniuje na cały tył głowy, czasem do uszu i szczęki). Rozciągam się codziennie, oszczędzam plecy, nie dźwigam. Miałam rezonans i tomografię z kontrastem, które nie wykryły nic niepokojącego. Moja masażystka podejrzewała zatoki (boli mnie także w okolicach łuku brwiowego, oczu - zwłaszcza, gdy patrzę w górę) ale nie mam kataru i nie miałam go od długiego już czasu.
Co dziwne, zauważyłam te dolegliwości w tym samym czasie, gdy przez kilka dni miałam problemy żołądkowe (podobne do grypy żołądkowej), które jednak przeszły.
Dodam, jeśli to istotne, że mam hashimoto, insulinooporność oraz PCOS. Jestem na diecie z niskim IG.

Nie wiem do jakiego specjalisty iść, bo objawy są różne i nie wiem, co może być ich powodem. Ogólnie wszystko kręci się w okół kręgosłupa szyjnego, jednak moja masażystka też nie ma pomysłu na to, co powoduje nudności i osłabienie. Czy iść do neurologa, internisty, ortopedy? Jakie badania najlepiej wykonać? Czy ktoś ma może podejrzenia, co mi dolega? Zrzuciłabym to na "gorsze dni", ale to trwa już ponad tydzień, a samopoczucie jako takie mam dobre. :(
Witam
Potrzebny jest pani specjalista od terapii manualnej z dużym doświadczeniem. Problem z migrenami i zawrotami głowy jest typowy dla osób z patologicznie zmienioną statyką całego układu biomechanicznego. Masaż to jest dużo za mało żeby wyprowadzić pani problemy na prostą. Trzeba opracować koncepcję zrównoważenia napięć oraz wdrożyć właściwą terapię leczniczą. Zawroty głowy są związane ze zmianą ciśnienia sródczaszkowego , a ciśnienie zależne od napięć tkanek całej szyi. Jeśli w badaniu TK jest OK to mamy do czynienia właśnie z tym. Proces wracania do normy trochę trwa ale jest możliwy. Pozdrawiam