Od kilku dni odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa. Jestem młodą osobą i zdrową. Ból pojawia się p

2 odpowiedzi
Od kilku dni odczuwam ból w dolnej części kręgosłupa. Jestem młodą osobą i zdrową. Ból pojawia się po położeniu się jest to chwilowe (może po minucie znika). Nie wiem jak opisać ten ból jest to może coś podobnego do zakwasu. Czy mam się tym martwić? Przecież to tylko chwilowe. Proszę o szybką pomoc
Witam, Proszę poobserwować dolegliwości przez kilka dni. Jeżeli nie miną warto zgłosić się na konsultację do fizjoterapeuty, który pomoże określić źródło bólu i powie jak temu przeciwdziałać. Warto też zadbać o swoje plecy, póki dolegliwości pojawiają się rzadko. Kręgosłup zdecydowanie kocha ruch- dlatego należy pamiętać o regularnej i codziennej aktywności fizycznej. Proszę zwrócić uwagę na swoją pozycję siedzącą, w szczególności podczas korzystania z komputera lub smartfona. Więcej będzie mógł powiedzieć fizjoterapeuta, który przeprowadzi wywiad i badanie.
Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności-
Dominik Zakrzewski

W pierwszej kolejności proszę zwrócić uwagę na cztery filary zdrowia (aktywność fizyczną, prowadzoną dietę, higienę snu i aspekt emocjonalny). Jeśli dolegliwości bólowe nie ustąpią należy zgłosić się na wizytę do fizjoterapeuty, który na podstawie badania wdroży odpowiedni proces terapeutyczny. Pozdrawiam