Od kilku dni borykam się z bólem w czasie wypróżniania. Zaczął się on po 14-dniowym leczeniu antybio

2 odpowiedzi
Od kilku dni borykam się z bólem w czasie wypróżniania. Zaczął się on po 14-dniowym leczeniu antybiotykiem.
Mam jeden zewnętrzny hemoroid, który da się jeszcze wcisnąć do środka. Wielkość? Coś jak tabletka ketonalu. Zaczęłam stosować czopki i maść z kasztanowca. Czasami boli podczas defekacji, czasami nie. Moje pytanie jest takie: kiedy lekarz decyduje się na skierowanie pacjenta na operacje wycięcia hemoroidów? Czy jest jeszcze szansa, że ten hemoroid się zmniejszy/wchłonie? Dodam, że nie mam problemu z zaparciami, nie pojawia się krew, spożywam dużą ilość błonnika i piję 2 litry wody dziennie. Bardzo proszę o udzielenie informacji.
Prosze koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego który obejrzy okolice odbytu i zbada per rectum - 70% patologii jelita grubego znajduje sie w zasiegu palca badającego lekarza Nastepnie lekzr zdecyduje o ewent konieczności konsultacji u proktologa ewent. wykonaniu rekto- lub kolonoskopii

Jak najszybciej do lekarza rodzinnego i następnie do proktologa który oceni co to za guzek i czy jest przyczyną dolegliwości