Od kilku dni bolą mnie mięśnie po bokach pleców w okolicy lędźwiowej. Podczas siedzenia i przechylan
8 odpowiedzi
Od kilku dni bolą mnie mięśnie po bokach pleców w okolicy lędźwiowej. Podczas siedzenia i przechylania się na boki podczas chodzenia łapie ostry ból w jednym zlokalizowany z boku nad pośladkiem jak i z lewej str tak i z prawej str. Mam napięte mięśnie od lędźwi prawie do łopatek co to może być i co w tej sytuacji należy robić. Czasem miewam bóle mięśni karku i szyi.. Ibuprom działa na kilka godz. Kobieta 27 lat
Dzień Dobry. Przyczyn opisanych dolegliwości może być naprawę wiele. Zalecałbym skorzystanie z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Leki nie rozwiązują problemu. Należałoby prawdopodobnie rozciągać mięśnie grzbietu. Polecam wizytę u fizjoterapeuty, który zastosuje techniki rozluźniające i dobierze zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu. Świetnie sprawdza się tez joga!

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Wtedy ustali przyczynę i powinien ulżyć Pani w dolegliwościach. Pozdrawiam!

Należy udać się na wizytę do terapeuty. Polecam również ćwiczenia rozciągające i rolowanie dostępne na ilonagosiewskablog

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładną diagnostykę. Należy rozluźnić napięte mięśnie. Najprawdopodobniej ból w jednym punkcie jest związany z zbyt dużym napięciem mięśni prostowników kręgosłupa. Pozdrawiam

Proszę dostosować się do powyższych rad fizjoterapeutów i poddać się konsultacji fachowca. Nie szukałbym dalszych informacji i zaleceń przez internet. Na początek proponuję szkolenie dla osób prowadzących siedzący tryb życia., gdyż u tak młodej osoby, ów problem można rozwiązać łatwymi sposobami. Nie trzeba wytaczać tzw. " ciężkich dział i strzelać do wróbla z armaty". Jest taki cykl szkoleń pt. " pozycja siedząca - cichy zabójca, prawda czy fałsz. Pozdrawiam, życzę zdrowia i rozsądku w podejmowaniu decyzji.

Witam.
Niezbędny jest szczegółowy wywiad, ocena postawy ciała plus testy funkcjonalne i palpacja to da możliwości znaleźć przyczynę co za tym idzie skuteczna terapia.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Wiktoria Kolecka Gałka

wizyta u specjalisty terapeuty oraz prawidłowa praca nad normalizacją napięć mięśniowych w Pani przypadku byłaby zbawienna. Źródło samego problemu już dawno może być nieaktualne ale trzeba powalczyć z jego następstwami. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.