Od jakiegoś czasu zmagam się z łojotokowym zapaleniem skóry. Miałam robione badanie trychologiczne s

1 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu zmagam się z łojotokowym zapaleniem skóry.
Miałam robione badanie trychologiczne skory glowy i kazano mi kupic szmpon siarkowy kupilam i zuzylam chyba 5 butelek i mi przeszlo pozniej za jakis miesiac znowu strupki i swedzenie glowy. Poszlam do lekarza rodzinnego przepisal mi tabletki flucofast i dal skierowanie do dermatologa .dermatolog powiedzial zeby wybrac cale opakowanie tabletek (28 kapsulek ) i do tego zalecil kupic dwa szampony :mediket ictamo i mediket plus . Ten ictamo najpierw i jak sie skonczyl to mediket plus no i zaczelo mi przechodzic po szaponie mediket plus ,ale na opakowaniu pisało ,ze szampon mozna najdluzej stosowac 6 tygodni ,wiec odstawialm bo juz za dlugo nim myłam . I po tygodniu od razu swedzenie glowy strupy i schodzące platy skory na wlosach ,wiec zaczelam znow go stsowac , myje nim juz dwa tygodnie ale ze skora glowy jest coraz gorzej . Dodam ze w ostatnich latach przyjelam bardzo duzo antybiotykow z racji przewleklego zapalenia zatok i teraz biore sterydy z powodu polipa w zatokach . Co mogę jeszcze zrobić ? Zeby zmniejszyć tą dolegliwość ? Wiem ,że to moze byc od antybiotykow ktore brałam ,ostatnio antybiotyk brałam 20 stycznia ,ale aktualnie przymuje leki sterydowe - rupafin i avamys . Za 5 dni konczy mi sie rupafin ,ale nie sadze zeby po odstawieniu leku bylo lepiej
Dzień dobry. Łoj. zap. skóry ,czyli tzw. łupież jest chorobą przewlekłą . jeżeli mamy szampon działający ( a to nie takie częste ) to trzymamy się go jak rzep psiego ogona .jeżeli ictamo plus działa to super .Ale dawka 2-3 x tydzień jest Pani/pana dawką na stałe. Dożywotnio . Jeżeli z biegiem lat zmniejszy się produkcja łoju na głowie to może takie szampony nie będą potrzebne. Jeżeli mieszkamy w miejscu gdzie jest twarda woda też będzie trudno pozbyć się tej choroby na dłużej. Jest to choroba do kontrolowania ,a nie do wyleczenia. Można nawet spróbować wszystkim znane leki na trądzik typu izotek ,też pięknie blokują łupież ,ale blokują .Nie są w stanie go wyleczyć. Jeżeli jesteśmy na wakacjach gdzie jest miękka woda to zazwyczaj nikt nagle nie potrzebuje leków na łupież .I wtedy należy zadać sobie pytanie czy nie zamieszkać w takim miejscu na stałe.....
Poza tym wszystkie antybiotyki ,n[. na zatoki czyli antybakteryjne są świetne w wywoływaniu lub wznawianiu łupieżu. Pomimo tylu wad jest to choroba którą można kontrolować 1 szamponem i 2-3 myciami na tydzień .Czy to tak dużo? A ulotkę od szamponu ,że nie wolno ,proszę przez okno.....Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków.