Od jakiegoś czasu wydaje mi się że ktoś np. ze mną rozmawia a tak naprawdę nikogo przy mnie nie ma n

5 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu wydaje mi się że ktoś np. ze mną rozmawia a tak naprawdę nikogo przy mnie nie ma nie potrafie się na niczym skupić nic mnie nie obchodzi jeśli chodzi o rodzinę stałem się bardzo nerwowy czasem nawet agresywny wszystkich uważam za wroga wydaje mi się że żyje w jakimś swoim świecie i widzę że zaczyna się to robić niebezpieczne proszę o jakąś radę gdzie można się zgłosić żeby rozwiązać ten problem
Szanowny Panie,

warto udać się do lekarza-psychiatry i dokładnie przedstawić to, czego Pan doświadcza. Oceni sytuację i zaproponuje odpowiednie rozwiązania.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek

Dobry wieczór. Proszę udać się do lekarza psychiatry, a później po rozmowie z psychiatrą warto byłoby się udać do psychoterapeuty, pozdrawiam
Witam. Polecam zgłosić się do lekarza psychiatry a następnie do psychoterapeuty. Można też na odwrót. Ważne, aby psychoterapeuta i psychiatra byli ze sobą w kontakcie, wtedy pomoc jest najskuteczniejsza. Proszę też, w miarę możliwości, z tym nie zwlekać.
Dzień dobry,
Objawy, które pan opisuje, rzeczywiście mogą wskazywać, że warto szukać pomocy. Rozważyłabym konsultację z psychiatrą oraz psychoterapeutą. Psychiatra, jako lekarz, może postawić odpowiednią diagnozę i w razie potrzeby przepisać leki. Z kolei psychoterapeuta (lub psycholog) wesprze pana w długoterminowej pracy nad poprawą samopoczucia, panowaniem nad emocjami, poprawą w obszarze relacji.
Pozdrawiam.
Ewa Kaczorkiewicz
Przede wszystkim do lekarza, albo psychiatry, albo lekarza psychoterapeuty. Opis objawów sugeruje , że nie powinien Pan zbyt długo czekać. Samo raczej nie minie ( bo człowiek coraz bardziej się izoluje), a leczenie często przynosi szybką poprawę. Pozdrawiam