Od jakiegoś czasu w okolicach oczu łuszczy mi się skóra, wręcz pęka pozostawiając rany często krwawi

1 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu w okolicach oczu łuszczy mi się skóra, wręcz pęka pozostawiając rany często krwawiące, a oczy są napuchnięte, pieką i swędzą. Te objawy ustępują po kilku lub nawet kilkunastu dniach i co jakiś czas wracają. Nie jestem w stanie określić co może być przyczyną, objawy nie pojawiają się regularnie. Próbowałam zaobserwować czy coś mnie być może uczula, lecz niestety, objawy powracały mimo tego, że nic nie było zmieniane zarówno jak i w kosmetykach i w pokarmie. Odwiedziłam z tymi objawami kilku specjalistów i tak na prawdę każda wizyta kończyła się inna diagnoza i innymi lekami, które w rezultacie nie przynosiły mi pomocy. Pozatym zauważyłam u sobie również jak inne objawy: częste i silne bóle głowy, uczucie zmęczenia, co wiąże się z tym brak koncentracji. W ostatnim czasie również mam problemy z trawieniem, wzdęcia, bóle brzucha (tak jakby łapiące skurcze), każdy większy posiłek sprawia dyskomfort, mam wrażenie, że mój organizm zbiera zbyt dużo wody przez co brzuch jest delikatnie powiększony, mimo małego apetytu (głównie przez dyskomfort spowodowany po jedzeniu) waga zwiększyła się. Nie umiem sobie poradzić z objawami, ani nie umiem tez zdiagnozować co może być na rzeczy. Czy wszystkie te objawy są powiązane z jedną rzeczą, albo wcale. Co z tego wszystkiego jest największym problemem i na czym powinnam się skupić. Nie wiem do jakiego specjalisty właściwie się powinnam zgłosić. Jestem wysyłana od jednego do drugiego i zawsze kończy się na tym że objawy nikną i nie mam się już z czym pokazać.
Pani objawy mogą wskazywać na nietolerancję pokarmową, niewykluczone, że na gluten. Nie wiem w jakim Pani jest wieku, ale u dorosłych kolejny szczyt zachorowań wypada na okres między 30 a 50 rokiem życia. Aby zweryfikować tę diagnozę należałoby przeprowadzić dokładniejsze badania laboratoryjne z krwi, między innymi poziom przeciwciał przeciwko endomysium mięśni gładkich (EmA), transglutanimazie tkankowej (tTG) i deamidowanej gliadynie (DGP).. Oczywiście, za Pani dolegliwości mogą odpowiadać także zaburzenia wchłaniania - a co za tym idzie, niedobory witaminowe, oraz nieprawidłowości endokrynologiczne. Bez dokładniejszego badania nie mogę Pani zaproponować konkretnego leczenia, niemniej te schorzenia wydają mi się możliwe w Pani przypadku.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.