Od jakiegoś czasu nie mogę spać w nocy, wypada Mi dużo włosów znacznie więcej niż wcześniej, a od 3

3 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu nie mogę spać w nocy, wypada Mi dużo włosów znacznie więcej niż wcześniej, a od 3 dni mam bóle pod lewą pachą w okolicy piersi. Może te rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego, ale trochę zaczyna Mnie to martwić.
Witam, wydaje mi się, że z objawami o których Pan/Pani wspomina, warto udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego.

Witam serdecznie, zanim ustali się czy opisywane objawy mają podłoże psychosomatyczne, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić szereg badań wykluczajacych podłoże medyczne objawów. Jeśli powyższe kwestie zostaną rozwiane, a lekarz wykluczy aromatyczne przyczyny objawów, wtedy można udać się do psychologa lub psychoterapeuty... być może opisywane objawy są przyczyną nadmiernego stresu lub innych kwestii związanych z nastrojem. W razie potrzeby, zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam cieplo, Joanna Gruszczynska
Witam, opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, zarówno medyczne jak i psychologiczne. Może to być objaw stresu, a może choroby. Na początek należałoby wykonać podstawowe badania takie jak badanie krwi, EKG. Skoro jednak pytanie jest kierowane do psychologa, istnieje pewnie jakieś podejrzenie, że te objawy moga mieć podloże psychosomatyczne i taka możliwość istnieje. Jednakże w przypadku dolegliwości tego typu zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z pomocy psychologa trzeba wykluczyć inne schorzenia, przede wszystkim po to, aby nie przeoczyć czegoś, czym powinien się zająć lekarz medycyny. Dopiero w przypadku wykluczenia chorób polecam udanie się na konsultację do specjalisty z zakresu zdrowia. psychicznego. Psycholog nie podejmie pracy jeśli nie będzie potwierdzenia, że z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych przesłanek tłumaczacych wystąpienie objawów, co wskazuje na podłoża emocjonalne. Pozdrawiam serdecznie