Od jakiegoś czasu, gdy ktoś przy mnie mlaska mam atak agresji i albo uciekam albo krzyczę by przesta

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu, gdy ktoś przy mnie mlaska mam atak agresji i albo uciekam albo krzyczę by przestał. Ma to związek z jakąś chorobą psychiczną?
Nie, jest to raczej spowodowane nadwrażliwością słuchową, która może się wiązać z podwyższonym poziomem napięcia/ stresu. Być może dzieje się teraz coś w Twoim życiu, co powoduje, że bardziej się przejmujesz, denerwujesz, martwisz, przeżywasz dużo emocji? Jeśli tak, w Twoim ciele może gromadzić się sporo napięcia, a to w konsekwencji może dawać objawy w postaci drażliwości/ nadwrażliwości słuchowej. Warto znaleźć różne sposoby rozładowywania tego napięcia - najlepiej przez sport, różne formy relaksacji (słuchanie muzyki), rozmowę z bliską osobą, kontakt ze zwierzętami lub coś, co lubisz robić i co daje Ci ulgę. Jeśli zauważysz, że tych "ataków" jest więcej i trudno Ci sobie z nimi poradzić, najlepiej powiedzieć o tym rodzicom i skorzystać ze wsparcia psychologa. Pozdrawiam serdecznie :)

Dzień dobry, istnieje fobia o nazwie mizofonia, a osoby nią dotknięte nie mogą znieść pewnych konkretnych dźwięków. Ciekawym jest, że zauważył Pan nagłe pojawienie się problemu, a niekoniecznie jego źródła. Serdecznie polecam hipnoterapię, by pracować nad tym co nieuświadomione. Jest to metoda całkowitego wyleczenia się z problemu. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 470 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.