Od jakiegoś czasu borykam się z bólem potylicznym oraz z zaburzeniem widzenia Byłem u mnóstwo specj

4 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu borykam się z bólem potylicznym oraz z zaburzeniem widzenia
Byłem u mnóstwo specjalistów wszystkie wyniki badać wyszły dobrze nawet mr głowy byłem u pani fizjoterapeutki jedynie co stwierdziła to skrócone mięśnie podpotyliczne czy to może być z tym związane bądź z napięciowymi bóle karku lub czymś podobnym ?
A czy był Pan konsultowany przez otolaryngologa? Czy opisane objawy nie pojawiły się po jakimś urazie bądź wypadku samochodowym? Czy miewa Pan zaburzenia równowagi? Opisane przez Pana objawy są dość specyficzne. Jeśli zatem nie był Pan jeszcze u otolaryngologa, to warto jeszcze sprawdzić się pod tym kątem.
Często też wzmożone napięcie mięśni w obrębie obręczy barkowej, karku, potylicy oraz twarzy mogą powodować podobne objawy. Jednak należy tutaj zachować ostrożność oraz poszukać doświadczonego terapeuty.
Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Jeżeli jest Pan po wszystkich badaniach u lekarzy specjalistów i nie ma u Pana podłoża organicznego opisanych przez Pana problemów to jak najbardziej można spróbować wizyty u fizjoterapeuty. Mięśnie podpotyliczne mają fizjologiczne połączenie z oczami ponadto te mięśnie sterują ruchami czaszki i biorą udział w ogólnie pojętym poczuciem równowagi i korelacji jej z narządem wzroku. Stad możliwe zaburzenia widzenia na podłożu napięciowym w obrębie połaczenia czaszki z kręgosłupem oraz całej obręczy barkowej. Polecam udać się do doświadczonego terapeuty, który zidentyfikuje problem i pomoże rozwiązać Pana problemy.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Skrócone mięśnie podpotyliczne jak najbardziej mogą odpowiadać za Pana problemy. Praktycznie nie spotyka się skrócenia mięśni tylko w jednym rejonie dlatego wymagana jest diagnostyka całego ciała, prawdopodobnie ma Pan już wysuniętą głowę do przodu jako przyczyna skrócenia lub kompensacja problemów lezących w innych miejscach. Skoro MRI wyszło ok to trzeba wykonać szereg testów klinicznych oraz wykonać terapię na poszczególne rejony ciała i obserwować jakie zachodzą zmiany. Zapraszam do gabinetu.
Mięśnie podpotyliczne posiadają niezwykłą czułość na ruch gałek ocznych. Ich napięcie można wyczuć nawet podczas otwierania oczu. Liczne receptory w nich zawarte rejestrują niewielkie ruchy gałek ocznych i głowy, co aktywuje pozostałe mięśnie otaczające kręgosłup do ewentualnej zmiany pozycji naszego ciała. Przeciążenie i nadmierne napięcie w ich obrębie może wynikać z ich osłabienia. Fizjoterapeuta powininen poprowadzić Cię przez cały proces leczenia, od szczegółowej diagnostyki, przez terapię manualną po bezpieczną aktywność fizyczną. Wszystko to pomoże Ci zmniejszyć dolegliwości i wzmocnić mięśnie odcinka szyjnego. Powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.