Od dwóch tygodni doskwiera mi ból łydki, początkowo był on delikatny, teraz już ciężko jest chodzić.

2 odpowiedzi
Od dwóch tygodni doskwiera mi ból łydki, początkowo był on delikatny, teraz już ciężko jest chodzić. Łydka jest o tych samych objętościach co zdrowa jedynie podczas chodzenia robi się zaczerwieniona. Wykonywane było usg żył ale wszystkie przepływy są w normie, wykluczona zakrzepica. Odbyłem wizytę u fizjoterapeuty, który stwierdził bardzo duże napięcie mięśnia, po zabiegu ból był delikatnie mniejszy ale teraz powraca. Dodam ze dzien przed pojawieniem się bólu odbyłem trening w którym wykonywałem podskoki na skakance. Ostatni okres był dla mnie okresem dosyć mocno stresującym i miałem tez inne dolegliwości wydaje mi się psychosomatyczne od strony układu pokarmowego. Czy moje dolegliwości łydki mogą być spowodowane nadmiernym stresem? W jaki jeszcze sposób można spróbować sobie pomóc?
Tych dolegliwości nie łączyłbym z nadmiernym stresem. Jeśli była konsultacja usg to spróbowałbym obie nogi rozciągać po każdym treningu. Może było by skuteczne również rolowanie. Proszę rozważyć również suplementacje magnezu oraz potasu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Nie wiem nic na temat czy był uraz czy dolegliwości pojawiły się samoistnie, czy powiększają swój obszar?. Warto iść do fizjoterapeuty aby sprawdzić długość mięśni, odcinek lędźwiowy kręgosłupa i postawę ciała. Nadmierny stres powoduje zmianę postawy ciała w kierunku jej " zamknięcia" tzn. postawa przygarbiona z plecami okrągłymi. Przy takiej postawie zmienia się możliwość pracy przepony, co wpływa na narząd wewnętrzne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.