od dwóch miesięcy odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym. Największy kłopot mam ze schylaniem. zwyczajny

3 odpowiedzi
od dwóch miesięcy odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym. Największy kłopot mam ze schylaniem. zwyczajny skłon lub skręt ciałem jet bardzo ograniczony. nie mogę zawiązać butów schylić sie itp.przy skłonie sięgam ciut ponizej kolan i dalej się nie zegnę. Pierwszy raz miałem rok temu ale po 10 zastrzykach przeszło. Później miałem spokoj. Pod koniec grudnia odczuwałem lekki ból wiec duzo wypoczywałem samo przeszło. po tygodniu wszytko wróciło z"podwójna siła" mija 7 tydzien i ruchy mam ogranicznone. wziąłem serie zastrzyków , maści plastry tabletki rozkurczowe 4 masaże 2 wizty u osteopaty i dzis zaczyna m zabiegi "prad laser magnetronik. lampa" ale juz jestem zmeczony i zmartwiony
Witam aby powiedzieć coś więcej należało by Pana zbadać i zadać pare pytań czy nie ma innych chorób np układu pokarmowego który też może dawać dolegliwości bólowe w obrębie odcinka lędźwiowego, czy nie spowodowane są Pańskie dolegliwości jakimś urazem no i oczywiście poszukać napięć w okolicach lędźwi i ich usunąć. Tym bardziej nie ustające dolegliwości bólowe są objawem dużego stanu zapalnego który gdzięś się zaczał czyli należy przeprowadzić szerszą diagnostykę czyli rezazonans badania krwi które również mogą wskazać przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek

Warto zrobić MRI lędźwiowego odcinka kręgosłupa by ocenić stan dysku i koniecznie stawów międzywyrostkowych. Z wynikami trzeba udać się do ortopedy (rozpoznanie pod katem iniekcji do stawu) i fizjoterapeuty (w celu poprawy biomechaniki całego ciała - szykuje się dłuższa terapia z treningiem medycznym). Laser na "Lędźwie" niewiele pomoże - dosięgnie ewentualnie więzadła nadkolcowe, jednak w celu poprawy trzeba sięgnąć głębiej i nie ograniczać się tylko do lędźwiowego odcinka kręgosłupa.
Fizykoterapia typu laser to bzdura... wszystkim do diabła to zalecają... To nie poprawi ruchomości kręgosłupa a tu chyba jest problem. Każdy staw musi być obciążany i ruchomy w swoim zakresie żeby był zdrowy i odżywiony. Laser tego nie zrobi... nawet nie dosięgnie głębiej niż kilka mm pod skore. Bzdura i średniowiecze! Wiele osób robiąc skłon zginą sie w biodrach a kręgosłup lędźwiowy jest linia prostą zamiast twórczych luk na całej długości. Prosze stanąć bokiem do lustra zrobić swobodny skłon i spojrzeć na kregoslup. Jeśli jest tak jak wyżej napisałem...-robota dla Fizjo a nie zastrzyki i odpoczynek... zbyt długi odpoczynek skleja nam powięź i inne tkanki i jeszcze bardziej sztywniejemy. Ot najczęstsza plaga na rehabilitacji. Polecam książkę „skazany na biurko”. Po przeczytaniu wstępu daje dużo do myślenia.