Od dwóch lat / od stycznia 2022/ borykam się z dużymi bólami brzucha i zaparciami /- obecne trwa już

1 odpowiedzi
Od dwóch lat / od stycznia 2022/ borykam się z dużymi bólami brzucha i zaparciami /- obecne trwa już 11 miesięcy /wypróżniam się tylko z trudem z pomocą czopków i leków przeczyszczających/ . Byłam poszukując diagnozy u wszystkich możliwych specjalistów: proktologa, chirurga,neurologa, gastrologa, osteopaty, dietetyczki, ortopedy, neurochirurga, przez jakiś czas miałam nawet założoną kartę dilo. We wrześniu ub. roku usunięto mi macicę wraz z jajnikami, to też nie zlikwidowało problemu. Mam komplet badań. Tomograf, usg,rezonans, wszystkie badania krwi, dobry wynik kolonoskopii. W styczniu po prawie roku doczekałam się na badanie defekografii MR / nie da się zrobić prywatnie/, w którym wyszły zmiany endometriozy w obrębie miednicy i okrężnicy / być może endometrioza naciekajaca?/ Nie mogę dostać się prywatnie do lekarza zajmującego się tym problemem, gdyż jak mnie poinformowano nie rejestruje nowych pacjentek. Gdzie szukać pomocy? Powoli zaczynam tracić nadzieję że będę żyła bez uciążliwego bólu i będę spać więcej niż 5 h na dobę... Kto może mi pomóc?
Dzień dobry,

Sytuacja, w której się Pani znalazła, wydaje się być bardzo trudna i frustrująca, zwłaszcza po tak długim czasie szukania diagnozy i leczenia bez oczekiwanej poprawy. Endometrioza, szczególnie ta naciekająca, może być przyczyną Pani objawów, w tym bólu brzucha i problemów z wypróżnianiem. Jest to stan, w którym tkanka podobna do błony śluzowej macicy rośnie poza macicą, co może prowadzić do bólu, stanów zapalnych i tworzenia blizn.

Biorąc pod uwagę złożoność Pani przypadku i wykrytą endometriozę, najlepiej byłoby skontaktować się z ośrodkiem lub specjalistą, który specjalizuje się w leczeniu endometriozy, zwłaszcza tej naciekającej.
W Polsce istnieją ośrodki i kliniki, które specjalizują się w diagnostyce i leczeniu endometriozy. Mogą one oferować multidyscyplinarne podejście do leczenia, łącząc wiedzę ginekologów, chirurgów, gastrologów i innych specjalistów. Warto poszukać takich ośrodków i spróbować umówić się na konsultację.

Wiele grup wsparcia i stowarzyszeń pacjentów z endometriozą dysponuje wiedzą na temat specjalistów i ośrodków leczenia tej choroby. Członkowie takich grup mogą polecić lekarzy i kliniki, z których sami korzystali.

Jeśli w Pani okolicy brakuje specjalistów od endometriozy, być może warto rozważyć poszukiwanie pomocy w innych miastach, gdzie ośrodki specjalizujące się w tej chorobie mogą przyjmować nowych pacjentów.

Lekarz rodzinny lub inny lekarz, który ma dostęp do Pani historii medycznej, może wystawić skierowanie do specjalisty lub ośrodka zajmującego się leczeniem endometriozy, co może przyspieszyć proces uzyskania pomocy.

Rozumiem, że obecna sytuacja jest dla Pani bardzo obciążająca. Nie tracąc nadziei, ważne jest kontynuowanie poszukiwań specjalisty, który będzie w stanie zaproponować skuteczne leczenie. Pamiętać proszę, że ma Pani prawo do poszukiwania najlepszej możliwej opieki medycznej i nie jest Pani sama w tej walce.

Jeśli mogę pomóc w jeszcze czymś, proszę dawać znać.

Z poważaniem i wyrazami wsparcia,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.