Od dłuższego czasu zmagam się z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Długo to bagatelizowałam, ale

1 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zmagam się z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Długo to bagatelizowałam, ale gdy ból stał się nie do zniesienia i promieniował aż do nogi udałam się do lekarza pierwszego kontaktu. Ten skierował mnie na badanie RTG. Wraz z wynikami udałam się z powrotem do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to nic takiego i wystarczy, że będę się rozciągała i to powinno pomóc. Wyniki badań mówiły: zaostrzenie przednich krawędzi trzonów, wariant rozwojowy w postaci kręgu przejściowego, zniesienie lordozy lędźwiowej, niewielkie obniżenie krążka międzykręgowego L4-L5.
Oczywiście zastosowałam się do zaleceń lekarza, ale ból nie ustąpił. Poza tym sama zaobserwowałam, że po niektórych ćwiczeniach ból się nasila. Jestem świadoma, że z powodu braku wiedzy, niektórymi ćwiczeniami mogę sobie tylko zaszkodzić.
Moje pytanie brzmi do jakiego lekarza specjalisty powinnam się udać (ortopedy? fizjoterapeuty?), aby wdrożył jakieś leczenie, ponieważ ciągły ból kręgosłupa sprawia mi duży dyskomfort.
W tego typu przypadkach z reguły wystarczy opieka fizjoterapeutyczna. Podczas wizyty terapeuta przeprowadzi badanie oraz zbierze wywiad. Jeśli stwierdzi , że istnieje coś niepokojącego, co wymaga dalszej diagnostyki lub bardziej skomplikowanego leczenia , przekieruje Panią do specjalisty. Podobnie będzie , kiedy w trakcie prowadzenia terapii pojawią się nietypowe objawy lub efekty terapii nie będą typowe.