Od dłuższego czasu (w sumie to od pół roku chyba) ciągle jestem zmęczona, niewyspana (niezależnie od

3 odpowiedzi
Od dłuższego czasu (w sumie to od pół roku chyba) ciągle jestem zmęczona, niewyspana (niezależnie od tego ile godzin śpię), nie mam na nic ochoty, jestem rozdrażniona, bardzo często i szybko się denerwuje, nie mogę się skupić, oraz mam problemy z koncentracją (przez co moje oceny się pogorszyły).Schudłam około 2 kilogramy. Wypadają mi włosy. Byłam u lekarza rodzinnego, który zlecił wykonanie badań krwi. Jak się okazało badania wyszły dobrze. Zastanawiam się więc jaka może być przyczyna mojego samopoczucia? Czy moze być to depresja? Zaznaczę że mam 18 lat.
Droga Pani,
fakt skończenia 18 lat jest o tyle pozytywny, że do rozpoczęcia terapii psychologicznej nie potrzebuje Pani zgody rodziców. Natomiast objawy, o których Pani pisze sugerują zasięgnięcie opinii psychologa. Prosze umówić się na wizytę specjalisty w swojej okolicy.
Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry. Opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na depresyjne zaburzenia nastroju. Tym bardziej jeśli somatyczne podłoże objawów zostało wyeliminowane. Natomiast, aby móc w pełni to ocenić wskazana jest konsultacja z psychologiem lub psychiatrą. Lekarz psychiatra w razie konieczności przepisze odpowiednie leki. A przyczyn takiego stanu, rozwiązań, strategii radzenia sobie można poszukać na psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie
Diagnozę otrzyma Pani tylko i wyłącznie podczas konsultacji z psychologiem /psychiatrą "na żywo". Konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Na ten moment mogę polecić metodę, która skutecznie poprawia nastrój i podnosi poziom energii. Jest to Fototerapia - za pomocą specjalnej lampy jasne światło reguluje gospodarkę biochemiczną organizmu (melatoniny, która odpowiada za senność i zmęczenie oraz serotoniny, która odpowiada za dobry nastrój). Lampy stosowane w naszym gabinecie są najwyższej jakości dlatego czas pojedynczej sesji został skrócony do 30 minut. Poprawa następuje już po kilku sesjach a pełna kuracja trwa ok 2 tygodni.