Od dłuższego czasu mam problemy ze zdrowiem, nie wiem czym to jest spowodowane i w jaki sposób to le

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problemy ze zdrowiem, nie wiem czym to jest spowodowane i w jaki sposób to leczyć, dlatego proszę o pomoc.
Moimi objawami są:
- utrata pamięci ( ktoś mi sie przedstawia a ja po kilku minutach nie pamiętam jak dana osoba miała na imię, nie ukrywam że jest to zawstydzające, nie chodzi tylko o imiona, a o wszystkie czynności jakie na codzień wykonuję).
- stałe uczucie zmęczenia
- brak koncentracji
- senność
- mam stwierdzoną krzywą przegrodę nosową
- nie potrafię rozmawiać z niektorymi ludźmi, mam taką blokadę, że nie wiem co powiedzieć , jakich słów użyć, podczas rozmowy nie skupiam się dosyć często na tym co mówią inni,
- boję się rozmów grupowych
-jestem " mułowaty" wszystko robię wolno i strasznie wolno reaguję, dodam że przy znajomych czuję się dość komfortowo i rozmawiam normalnie.
- nie myślę w pracy , czasami robię coś chaotycznie i nawet sie nad tym nie zastanowię
Miałem jeszcze kilka objawów ale wybaczcie, nie mogę ich sobie przypomnieć, i to jest najgorsze że idąc do lekarza nie wiem co powiedzieć lub jakie objawy wymienić bo ich po prostu nie pamiętam, dodam że mam 24 lata i jestem wesołym mężczyzną pełnym życia.
Pana objawy mogą wskazywać na problemy natury medycznej i/lub psychicznej. Nawet jeśli są to problemy "tylko" natury psychicznej to i tak żeby je takimi uznać najpierw trzeba wykluczyć zdrowotne. Pana intuicja, że należałoby się skonsultować z lekarzem jest jak najbardziej dobra. Do takiej wizyty można się przygotować. Można zanotować sobie objawy na spokojnie w domu, lub nawet notować przez kilka dni jak się coś u siebie zauważy, można również napisać sobie pytania i w gabinecie skorzystać ze swoich notatek. Pozdrawiam

Dzień dobry. Objawy, które Pan podaje mogą mieć różne podłoże, zarówno biologiczne jak i psychiczne. W pierwszym rzędzie warto udać się do lekarza rodzinnego oraz neurologa, by sprawdzić czy nie choruje Pan fizycznie. W sytuacji, gdy lekarz wyleczy Pana bądź stwierdzi, iż jest Pan zdrowy, a objawy poznawcze (pamięć, koncentracja uwagi, myślenie) nadal będą występować należy skorzystać z konsultacji u psychologa. Dokładniejsza diagnoza psychologiczna pozwoli ustalić co Panu dolega w obszarze funkcjonowania psychicznego i określić rodzaj oddziaływania oraz cel spotkań.
Ponadto, wzmocnienie umiejętności i poszerzenie strategii społecznych, lepsze poznanie siebie jest możliwe do wypracowania we współpracy z psychologiem.
Przed wizytą u lekarza warto wypisać sobie na kartce wszystkie objawy, które przychodzą Panu do głowy, ale i podpytać członków rodziny bądź znajomych o to co niepokojącego zaobserwowali w Pana zachowaniu w przeciągu ostatniego miesiąca. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Tarczyńska