Od dłuższego czasu mam problem z ciągłym zmęczeniem, nadmierną potliwością, ze snem. Robiłem multum

1 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problem z ciągłym zmęczeniem, nadmierną potliwością, ze snem. Robiłem multum badań w tym kierunku od diagnostyki obrazowej po badania krwi. Wszystkie badania dobre oprócz homocysteiny która jest w nadmiarze 14,26 µmol/l ref. 3,70 — 13,90, dlaczego jest ponad normę i czy jej nadmiar może mieć związek z dolegliwościami? Dodam że jestem osobą niepaląca, rzadko piję, sporadycznie aktywność fizyczna, badania (nerek, wątroby, tarczycy, morfologi, glukoza, cholesterol(bardzo dobry) - pozytywne), witaminy ( Witamina 25(OH)D 25,00 ng/ml ref.20-30 stężenie niewystarczające, Witamina B12 266 pg/ml ref. 211 — 911, Kwas foliowy 5,23 ng/ml ref, 4,6 — 18,7). Proszę o odpowiedź.
Opis wskazuje na potrzebę poszukiwania przyczyn dolegliwości w ogólnym, psychofizycznym funkcjonowaniu organizmu. Wyniki badań nie tłumaczą dolegliwości a ciągłe zmęczenie i zaburzenia snu są częstymi sygnałami świadczącymi o jakiegoś rodzaju przeciążeniu organizmu. Nieleczone mogą prowadzić do rozwinięcia objawów lękowych czy nawet depresji. Zachęcam do konsultacji u psychiatry celem wspólnego rozważenia najskuteczniejszego dla Pana sposobu postępowania. Psychiatra z pewnością będzie chciał zobaczyć wyniki dotychczasowych badań. Proszę pamiętać także o konieczności uzupełniania witaminy D3.