Od czerwca leczę bóle stóp z powodu ostrogi piętowej górnej i dolnej. Noszę sportowe buty ze specjal

2 odpowiedzi
Od czerwca leczę bóle stóp z powodu ostrogi piętowej górnej i dolnej. Noszę sportowe buty ze specjalnymi wkładkami , wykonuję specjalne ćwiczenia, masuję stopy i stosuję zmienny prysznic, ograniczyłam też chodzenie.Byłam na zabiegu fali uderzeniowej ale po 3 zrezygnowałam bo ból był nie do zniesienia. Byłam również u 2 fizjoterapeutów ale bez rezultatu. Miesiąc temu doznałam stłuczenia stawów skokowych po którym bóle stóp się jakby nasiliły a ból i opuchlizna jest do dziś . Ponadto odczuwam bóle kolan i sztywność oraz opuchliznę łydek. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, do kogo się udać po poradę.
Dzień dobry,
Leczenie entezopatii nie należy do najprostszych i najszybszych. Zwykle fala uderzeniowa ma bardzo dobre rezultaty, chociaż terapia czasami wywołuje dyskomfort czy ból. Niepokojące są natomiast objawy sztywności i opuchlizny łydek. Mogą być związane z wykonywaną pracą (praca stojąca) ale mogą być też sygnałem nieprawidłowej pracy układu naczyniowego. Dlatego warto skonsultować swoje leczenie z fizjoterapeutą lub lekarzem- być może będą potrzebne dodatkowe badania.
Życzę szybkiego powrotu do sprawności,
Dominik Zakrzewski

Z opisu wynika, że problem dotyczy obu stóp. Jeżeli tak warto rozważyć zaburzenia internistyczne jako przyczynę pierwotną. Czasami napięcia w obrębie jamy brzusznej czy klatki piersiowej mogą przenosić się w odległe miejsca w ciele powodując dolegliwości narządu ruchu. Jeżeli takowe problemy nie występują to warto rozważyć leczenie narządu ruchu w segmentach ciała powyżej miejsca występowania dolegliwości tym bardziej, iż zgłasza Pani sztywność łydek i problemy z obrzękami. Wzmożone napięcie w całej taśmie tylnej ciała może przyczyniać się do tworzenia przeciążeń w obrębie stóp. Proponowałbym znalezienie terapeuty w swoim regionie pracującym metodą manipulacji powięzi wg Stecco. To metoda pracy pozwalająca na leczenie Pacjentka całościowo i usunięcie pierwotnego zaburzenia a tym samym przywrócenia równowagi całego ciała i poprawy zdolności samoleczenia organizmu