Od czasu gdy zasłabłam mam dziwne napady lęku jest to dość uciążliwe,byłam u lekarza i przepisał mi

7 odpowiedzi
Od czasu gdy zasłabłam mam dziwne napady lęku jest to dość uciążliwe,byłam u lekarza i przepisał mi Pramolan i nie wiem czy to jest do końca bezpieczny lek.Proszę o odpowiedź
Droga Pani,
pramolan jest lekiem przeciwlękowymi. Przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza psychiatry oraz informacją dla pacjenta (interakcje z innymi lekami, alkoholem, choroby wątroby i nerek oraz np. wpływ na prowadzenie samochodu) powinien zmniejszać lęk. Proszę jednak pamiętać, że lek ten zwykle stosuje się od 2 tyg. do maksymalnie 2 mies. Jeśli zaburzenia lękowe wciąż będą się utrzymywać, wskazana jest terapia psychologiczna. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec

Początkowo uczucie lęku po zasłabnieciu jest normalny. Natomiast jeśli będzie się utrzymywał dłuższy czas należy udać się donpsychologa bądź psychoteraputy. Leki jeśli są bezpieczne jeżeli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam, Jagoda
Zalecałabym konsultacje psychologiczną aby zredukować poziom lęku oraz zaufanie lekarzowi przyjmując zalecają dawkę leku. Proszę spróbować różnych technik relaksacyjnych i wybrać taką która obecnie jest dla Pani najskuteczniejsza
Witam, lek pomoże obniżyć lęk ale najlepiej gdyby została jednocześnie podjęta terapia, pozwoliłoby to na skonfrontowanie z sytuacjami , które wywołują lęk. Samo leczenie farmakologiczne nie rozwiąże problemu.
Przepisany lek jest przepisany zgodnie z komunikowanym przez Panią problemem. Stosować tego typu leki powinniśmy zgodnie z zaleceniami lekarza psychiatry, bez jego zgody nie możemy modyfikować dawki, a o wszelkich skutkach ubocznych, jeśli takie się pokawią niezwłocznie należy poinformować lekarza prowadzącego. Przy tego typu zaburzeniach proponowałbym psychoterapię, którą zmniejszy lęki i pozwoli obiektywnie spojrzeć na sytuację. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną.
Dzień dobry. Leczenie farmakologiczne działa jedynie na objawy lęku, ważne jest, aby dotrzeć do przyczyny Pani stanu, a w tym pomocna będzie wizyta u psychologa lub psychoterapeuty. Zachęcam Panią do próbowania różnych technik relaksacyjnych, aby wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Pozdrawiam, Marta Knapik.
Szanowna Pani, to bardzo dobrze, iz stara sie Pani uporzadkowac swoja sytuacje zdrowotna. W sytuacji potraumatycznej zwiazanej z nowym dla Pani doswiadczeniem, (utrata przytomnosci) nie jest latwo od razu wrocic do standarodowego funkcjonowania. By odzyskac kontrole nad sytuacja, a takze zniesc towarzyszace Pani napiecie emocjonalne, oraz lęk przed lękiem, iz epizod moze ponownie wystapic-bardzo prosze uporzadkowac wszelkie kwestie medyczne wykluczajace somatyczne podloze epizodu. Jezeli zdarzenie mialo podloze psychosomatyczne nalezy omowic w gabinecie towarzyszace mu mysli, emocje, zdarzenia-przeanalizowac tlo wydarzen, oraz popracowac poznawczo-behawioralnie-nad tym,jak radzic sobie z obawami dotyczacymi utraty kontroli w przypadku zaslabniecia oraz jak poradzic sobie, gdzie i w jaki sposob szukac pomocy, gdyby sytuacja powtorzyla sie. Warto nauczyc sie rozpoznawania symptomow zwiastujacych, (np.napady paniki), ktore moga generowac tak silny afekt i somatyzacje w postaci omdlen.