Od 8 lat nie wykonywałam zadnej aktywności fizycznej. Sporadycznie zdażył sie jakiś trening w warunk

2 odpowiedzi
Od 8 lat nie wykonywałam zadnej aktywności fizycznej. Sporadycznie zdażył sie jakiś trening w warunkach domowych. Od jakiegoś czasu mam spore problemy z mięśniami, prostownikiem i odcinkiem piersiowym. Regularnie chodzę raz w tygodniu do fizjoterapeuty.
Wróciłam na zajecia taneczne i planuje iść na kickboxing.
Borykam sie z problemem, ze po zajęciach tanecznych boli mnie dosłownie wszystko, jest to tak silny bol, ze nie mogę sie wyprostować, wziąć głębokiego powietrza bez bolu czy sie pochylić.
Czy będę miała tak po każdej aktywności fizycznej? Czy to kiedyś minie?
Bóle piersiowe mam od około 3 miesięcy. Po treningu czy rozciąganiu tego obszaru jest jeszcze gorzej. Boli mnie mostek nawet podczas przełykania pokarmów stałych. Prawa strona okej (jestem praworęczna) ale lewa strona, lewa pierś, lewe mięśnie żebrowe i lewy bok jakaś tragedia.
Jak sobie ulżyć?
Nie chce rezygnowac z aktywności fizczynej chociaż taki bol bardzo do niej zniechęca.

Już wariuję i non stop wydaje mi się, ze mam jakieś schorzenie, już chcę zrobić rtf klatki piersiowej - jakaś paranoja. Nigdy nie miałam takich problemów ale po takiej przerwie mam je notorycznie.
Dzień Dobry. Biorąc pod uwagę objawy dodatkowe (ból mostka przy przełykaniu pokarmów stałych, ból lewej strony klatki piersiowej i boku tułowia) polecałbym udać się na gastroskopię aby wykluczyć problemy z przełykiem / żołądkiem, w tym przepuklinę rozworu przełykowego. Jeżeli w badaniu nie zostanie stwierdzona jakaś poważna patologia, polecam wizytę u osteopaty w celu wykonania terapii wisceralnej. W razie pytań zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam Serdecznie i Powodzenia.

Warto pójść do doświadczonego fizjoterapeuty (Ortopedyczny Terapeuta Manualny, Osteopata) na badanie funkcjonalne kręgosłupa, którego potencjalne dysfunkcje mogą mieć związek z opisanymi objawami w klatce piersiowej jak i (poprzez układ autonomiczny) problemami z przełykaniem. Terapia skupiająca się wyłącznie na piersiowym odcinku kręgosłupa może być niewystarczająca, warto sprawdzić szyjny górny odcinek kręgosłupa.