Od 3 tygodni boryka się z dziwnymi schorzeniami. Zacznę od początku prawie 4 tygodnie temu usunięto

1 odpowiedzi
Od 3 tygodni boryka się z dziwnymi schorzeniami. Zacznę od początku prawie 4 tygodnie temu usunięto mi prawa górną szóstkę, przez tydzień wszystko było ok, po tytoniu obudziłam się z opuchlizna twarzy ( po lewej stronie tak jakby pod piątkiem ucha) i oczu. Poszlam do lekarki, zlecila morfologie, mocz i zapisala leki antyhistaminowe, nie podejzewala zeba gdyż opuchlizna wystąpiła po drugiej stronie. Wyniki nie dały zupełnie nic, bardzo leciutko stan zapalny i bakterie ale nie wiadomo gdzie i jak. Opuchlizna się utrzymuje, tydzień temu doszła wysypka, okropna na całym ciele ( z wyjątkiem twarzy) szybko się rozprzestrzeniala i zmieniala po czym zniknęła po masciach sterydowych( lekarka je przepisała i zleciła aby w przypadku duszności jechać na oddział zakazany na sor bo ona nie wie co to). Wysypka ustala ale opuchlizna jest nadal teraz również po prawej stronie oczy są opuchnięte najbardziej z rana , ciągle suche A wieczorami już źle widze. Jutro skonsultuj się z stomatologiem bo trochę pobolewa mnie dziaslo przy dotykaniu. Usg slinianek może mi w przychodni zrobią w kwietniu bo miejsc nie ma. Jak nic nie wyjdzie to laryngolog. Może ktoś z państwa spotkał się z taką sytuacją bo ja już nie mam sił. Proszę o sugestie i z góry dziękuję.
Po usunięciu zęba istotne jest dokładne oczyszczenie zębodołu przez stomatologa, jeśli się tego nie zrobi, to będzie się tworzył stan zapalny, może wystąpić ropienie, ból. Tam gdzie jest pełne uzębienie, a występuje ból promieniujący na wyższe partie głowy i opuchlizna, możliwe, że mamy tu do czynienia z zapaleniem ozębnej (występuje często przy źle zrobionym leczeniu kanałowym, wtedy bakterie się mnożą i nie mają ujścia, są niebezpieczne, bo mogą nawet wywołać sepsę, np: bakterie pseudomonas, wtedy należałoby ząb usunąć). Pozdrawiam