Od 2 miesięcy zmagam się z bólem w podbrzuszu ok 3 tyg temu zdiagnozowano u mnie liczne uchyłki na j

1 odpowiedzi
Od 2 miesięcy zmagam się z bólem w podbrzuszu ok 3 tyg temu zdiagnozowano u mnie liczne uchyłki na jelicie i małego 3 mm polipa który został usunięty przy kolonoskopii.bol umiejscowiony jest z lewej strony podbrzusza z tym że w jednym miejscu mogę go wyczuć poprzez ucisk przy wysilku dźwiganiu czy nawet intensywnym chodzeniu ból zaczyna mi promieniować w okolice pachwiny aż do jądra po lewej stronie aczkolwiek są to 2 różne bóle .do tego dochodzi ból w dolnej części pleców .czy po 3 tyg zażywania leków i stosowania diety nie powinny bóle ustąpić ? Do tej pory co się zmieniło to to że mnie ból nie męczy w nocy.mialem robione gastroskopię,kolonoskopię tomografię .zastanawia mnie to czy czasem ten ból promieniujący nie wychodzi z kręgosłupa ,biodra czy też miednicy ? Z góry dziękuję za odpowiedź
Diagnostyka dolegliwości bólowych brzucha nie jest prosta. Trudno jednoznacznie przypisać w/w objawy do konkretnej jednostki chorobowej. Ból w lewym dole biodrowym może być objawem choroby uchyłkowej- liczne uchyłki opisano w kolonoskopii. Wówczas stosuje się dietę bogatoresztkową i antybiotyk Xifaxan. Pomagają również leki rozkurczowe np No-Spa. Charakter objawów( nasilenie przy wysiłku, promieniowanie do moszny) może wskazywać na przepuklinę pachwinową lewostronną- do wykrycia w USG i TK( nie wiem czy badanie TK objęło miednicę). Ból promieniujący do pachwiny i jądra może także wynikać ze zmian w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - wskazane badanie NMR kręgosłupa.