Od 10 stycznia mam problem z gardłem i zatokami. Zaczęło się od problemów z przełykaniem jedzenia i

1 odpowiedzi
Od 10 stycznia mam problem z gardłem i zatokami. Zaczęło się od problemów z przełykaniem jedzenia i uczucia jakbym za moment miała się udusić przez coś, co stoi w moim gardle. Wizyta u laryngologa nie wykazała, aby coś mi zalegało w gardle.Lekarz rodzinny zdiagnozował problem z zatokami i przepisał leki wykrztuśne + sól emską, niestety problem wciąż się utrzymywał. Kolejny lekarz, do którego udałam się po dwóch tygodniach zlecił mi badanie krwi pod kątem tarczycy + USG tarczycy oraz podał zastrzyk przeciwhistaminowy. Wyniki krwi wzorowe poza WBC wykraczającym poza normę o ~4. Po kilku przypadkach napadów duszności, które sprawiały, że niemal się dusiłam, trafiłam na SOR.Tam lekarz powiedział mi tylko, że mam podwyższone ciśnienie - okazało się po codziennym monitorowaniu ciśnienia, że to było jednorazowe. Lekarz rodzinny rozłożył ręce, kolejny lekarz wskazał na możliwość grzybów w jamie ustnej i ściekanie wydzieliny z nosa po tylnej ścianie gardła. Po tygodniu leczenia ponownie trafiłam na SOR, ponieważ nie byłam w stanie przełykać własnej śliny, miałam niemal ślinotok, a moja ślina bardziej przypominała pianę. Tam otrzymałam antybiotyk OSPEN, odwiedziłam także laryngologa, który wskazał na ostre zapalenie gardła. 10 dniach zażywania antybiotyku + gardimaxu, pronasalu i codziennej irygacji nosa minimum 2x dziennie, wciąż mam problem z oddychaniem, przełykam tylko płynne rzecz, a w pomieszczeniach gdzie jest ciepło i duszno, mam wrażenie duszenia się. Moja ślina jest gęsta i lekko żółta. Jakie kroki powinnam podjąć dalej i czy mam powody do obaw?
Należy szukać astmy oskrzelowej ale wykluczyć Reflux żołądkowo-przelkowy