Od 10 stycznia mam problem z gardłem i zatokami. Zaczęło się od problemów z przełykaniem jedzenia i

1 odpowiedzi
Od 10 stycznia mam problem z gardłem i zatokami. Zaczęło się od problemów z przełykaniem jedzenia i uczucia jakbym za moment miała się udusić przez coś, co stoi w moim gardle. Wizyta u laryngologa nie wykazała, aby coś mi zalegało w gardle.Lekarz rodzinny zdiagnozował problem z zatokami i przepisał leki wykrztuśne + sól emską, niestety problem wciąż się utrzymywał. Kolejny lekarz, do którego udałam się po dwóch tygodniach zlecił mi badanie krwi pod kątem tarczycy + USG tarczycy oraz podał zastrzyk przeciwhistaminowy. Wyniki krwi wzorowe poza WBC wykraczającym poza normę o ~4. Po kilku przypadkach napadów duszności, które sprawiały, że niemal się dusiłam, trafiłam na SOR.Tam lekarz powiedział mi tylko, że mam podwyższone ciśnienie - okazało się po codziennym monitorowaniu ciśnienia, że to było jednorazowe. Lekarz rodzinny rozłożył ręce, kolejny lekarz wskazał na możliwość grzybów w jamie ustnej i ściekanie wydzieliny z nosa po tylnej ścianie gardła. Po tygodniu leczenia ponownie trafiłam na SOR, ponieważ nie byłam w stanie przełykać własnej śliny, miałam niemal ślinotok, a moja ślina bardziej przypominała pianę. Tam otrzymałam antybiotyk OSPEN, odwiedziłam także laryngologa, który wskazał na ostre zapalenie gardła. 10 dniach zażywania antybiotyku + gardimaxu, pronasalu i codziennej irygacji nosa minimum 2x dziennie, wciąż mam problem z oddychaniem, przełykam tylko płynne rzecz, a w pomieszczeniach gdzie jest ciepło i duszno, mam wrażenie duszenia się. Moja ślina jest gęsta i lekko żółta. Jakie kroki powinnam podjąć dalej i czy mam powody do obaw?
Należy szukać astmy oskrzelowej ale wykluczyć Reflux żołądkowo-przelkowy

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.