Od 10 miesiecy choruje na depresje. Bylam juz u kilku psychologow, dwoch lekarzy i nie jestem w stan

7 odpowiedzi
Od 10 miesiecy choruje na depresje. Bylam juz u kilku psychologow, dwoch lekarzy i nie jestem w stanie juz sobie pomoc.Bylam zawsze osoba radosna, pelnia zycia ale nagle wszystko przestalo miec dla mnie sens,przestalam cieszyc sie zyciem. Ciagle martwie sie o swoje zdrowie. Obecnie pracuje chodz ta praca tez mnie nie zadysfakcjonuje,ale zawsze to jakies zajecie. Probowalam juz roznych rzeczy ale w koncu poddalam sie. Teraz mysle o terapii czy to dobry pomysl? Czy terapia moze mi pomoc? Skoro bylam juz u dwoch psychologow i nic z tego nie wynioslam.Mecze sie juz sama ze soba. Kazdy mi mowi ze powinnam zajac sie zyciem ale kiedy w glowie jest milion pytan na minute ciezko skupic sie na czyms innym,chodz probowalam moze za malo.Bylam tez w szpitalu 2 miesiace byla poprawa przez krotki czas. Jestem juz zmeczona tym wszystkim,zyciem. Czy zmuszac sie na sile ? Czy to dobre rozwiazanie? Leki biore chodz mam wrazenie ze nie dzialaja w 100%. Wiem ze nie chce juz tak zyc ale tak jakbym bala sie zmian a moze warto cos zmienic ? Czy da sie wyjsc z tej choroby na 100% ?
Dzień Dobry,
doradzę by odbyła Pani trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa, koniecznie na sprzęcie analogowym. Nie zagwarantuje Pani poprawy o 100% ale na pewno zauważy Pani poprawę samopoczucia. Bardzo dobrze, że chce Pani sobie pomóc i szuka Pani rozwiązań.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Karolina Przybysz-Sawicka

Dzień dobry,
Pisze pani o swojej trudnej sytuacji i szukaniu przez Panią pomocy. Zastanawia się pani nad podjęciem terapii. Myślę, że pani intuicja dobrze pani pani podpowiada, poszukując pomocy dla siebie. Podjęcie terapii to jest dobry pomysł. Czy robiła Pani badania pod kątem hormonalnym. Warto skonsultować się również u endokrynologa. Z tego co Pani opowiada ma Pani siłę i chęć żeby zmienić swoją sytuację i walczyć o poprawę, to jest pierwszy i bardzo ważny krok, żeby osiągnąć sukces.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Kruczyńska
Dzień dobry. Podjęcie terapii własnej jest jak najbardziej słusznym pomysłem. Farmakoterapia w wielu przypadkach jest niewystarczająca, dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam. Żaneta Marmon-Lesniak
Dzień dobry
Czasem niestety trochę nam zajmuje czasu, zanim trafimy na lekarza czy psychoterapeutę, z którym możemy "ruszyć z miejsca". Proszę się nie poddawać i szukać dalej psychiatry, który odpowiednio dobierze Pani leki oraz psychoterapeuty (nie każdy psycholog jest psychoterapeutą). Ja pracuję w nurcie systemowym (w skrócie: koncentrujemy się na relacjach). Zapraszam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Łucja
Dzień dobry.
Oczywiście, że da się wyjść z tej choroby. Należy znaleźć jej podłoże-,charakter,. Myślę, że to zadanie dla lekarza. Proces wychodzenia z depresji należy do procesów wymagajacych czasu. Dobrze dobrane leki i terapia, to bardzo korzystne rozwiązanie. Czasami jest tak, że dopiero kolejny terapeuta będzie tym odpowiednim. Proszę nie tracić wiary i nie poddawać się. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam M. Gosztyła
Pojawia mi się kilka pytań w związku z Pani opisem - czy coś szczególnego zdarzyło się ok 10 m-cy temu, czy jakieś wydarzenie lub zmiany życiowe mogły zapoczątkować depresję? Czy psychologowie prowadzili z Panią psychoterapię, i jak długo to trwało? Czy Pani wie, że nie każdy psycholog jest psychoterapeutą? Pani potrzebuje kontaktu z psychoterapeutą, ale w miarę trwałego. Niestety, terapia przy depresji może trochę potrwać, zmiany nie zachodzą po 2-3 wizytach. Podobnie leczenie antydepresantami, dobrze aby chodzić do tego samego psychiatry, aby mógł poobserwować skuteczność leków i ew.dobrać inne. Jeśli w szpitalu była poprawa, to możliwe, że Pani stan jest związany z życiem codziennym, skoro w oderwaniu od codziennych realiów było nieco lepiej. Trzeba by przeanalizować wiele czynników, same leki nawet najlepiej dobrane, nie pomogą bez różnych zmian w sobie. Mam nadzieję, że zgłosi się Pani do psychoterapeuty i będzie regularnie spotykać.
Witam, jak najbardziej możliwe jest wyjście z depresji. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii indywidualnej w podejściu Gestalt. Pozdrawiam serdecznie - Krzysztof Pawłuszko