od 1.5 roku miałam drętwienia twarzy i przeciążenie prawej strony szyi, łokieć tenisisty przepuklina

2 odpowiedzi
od 1.5 roku miałam drętwienia twarzy i przeciążenie prawej strony szyi, łokieć tenisisty przepuklina lędźwiowego, chodziłam prawie rok do osteopaty, w grudniu zmieniłam na innego bo nie było poprawy, przy drugim zabiegu na kręgosłupie na drugi dzień pojawiły się silne zawroty głowy drętwienie twarzy oka, (gorsze widzenie prawego oka), języka ból z tyłu głowy i szyi najbardziej ciśnie mnie łączenie w okolicy głowy i szyi, ciśnieie w okolicach gardła mam wrażenie że nawet od tych dolegliwości nie myślę logicznie (rezonans głowy 1,5 roku temu, tomograf styczeń) konsultacje z 4 neurologami obecnie 50 mg pregabalinu - nie ma żadnej poprawy , masaże rehabilitacja (laser, solux) nic ne pomogły, rezonans kręgosłupa szyi i piersiowego neurolog nie widzi istotnych zmian na płycie , opisu jeszcze nie mam. Proszę o pomoc co ewentualnie mogę jeszcze zrobić.
Mam nadzieje, ze nie zrazila sie pani do zabiegow osteopatycznych.
Jest to w tym wypadku najskuteczniejsza forma leczenia zachowawczego. Niestety bez badania nie jestem wstanie postawic diagnozy problemu.
Zapraszam do gabinetu

Dzień dobry. Pytanie kluczowe to jaką przyczynę problemu określili ci osteopaci i jakie w następstwie tego zastosowali postępowanie? Jak zauważył Piotr ( i z czym się zgodzę) w Pani przypadku być może jest to najlepsza forma leczenia. Podejrzewam jednak, że ani jeden ani drugi nie zbliżył się do istoty problemu ( w przeciwnym bądź razie Pani stan choćby minimalnie ale ulegał poprawie). Sama osteopatia bardzo często jest kojarzona przede wszystkimi z technikami HVLA ( manipulacje krótkodźwigniowe -tzw. "nastawianie") a to nie wszystko. Istnieje też w osteopatii coś takiego jak terapia czaszkowo-krzyżowa (Instytut Upledgera) lub manipulacje neuralne (Instytut Barrala) - to też jest podejście osteopatyczne które w Pani przypadku rekomendowałbym w pierwszej kolejności.