obumarła ciąża

podczas badania w 8 tc dowiedziałam się, że moja ciąża obumarła w granicy 6 tc ( byłam w 6 tc na badaniu, na usg widać było bijące serduszko), lekarz stwierdził, że po tej wizycie na dniach musiało dojść do obumarcia płodu. Lekarz zasugerował, że do samoistnego poronienia powinno dojść ok. 9tc, jednak ja od ostatniej wizyt w 8tc nie mam żadnych objawów związanych z poronieniem, występuje u mnie tylko delikatne plamienie zauważane na papierze i to nie za każdym razem. Jaki czas można czekać do samoistnego oczyszczenia się macicy? Dziś mija już 9tc ( czyli ok. 3 tygodnie od obumarcia płodu). Dodam, że nie odczuwam żadnych skutków ciąży ani silnych skurczów macicy.

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku byłoby samoistne poronienie ... Ale współczuję każdej kobiecie która mając wiedzę że jej ciąża się już nie rozwija musi odliczać kolejne tygodnie /!/ w takim przykrym oczekiwaniu . Potrzebuje Pani pomocy lekarza !

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.