Nowy pracownik (przyjęty po znajomości) sprawia mi problem (złośliwości, wywyższanie się, wścibstwo,

3 odpowiedzi
Nowy pracownik (przyjęty po znajomości) sprawia mi problem (złośliwości, wywyższanie się, wścibstwo, ciągła, nieuzasadniona obecność, przesadzony flirt z innymi). Ujęła większość kadry (świetnie bawiącą się tą sytuacją) i czuję się nagle na dużym marginesie.
Dzień dobry,to musi być trudna sytuacja, gdy następuje zmiana, na którą nie ma się wpływu a uczucie odrzucenia jest całkowicie normalne w tym wypadku. Zachęcam do odbycia jednej konsultacji z terapeutą poznawczo -behawioralnym by sprawdzić co dokładnie się uruchamia w tej sytuacji,co jest najtrudniejsze by móc wypracować najbardziej adekwatny sposób reagowania by Pan/i zaczął/a się inaczej czuć.

Dzień dobry,
Rozumiem że Pan/i czuje się bardzo niekomfortowo w zaistniałej sytuacji. Jestem ciekawa, jak zwykle Pan/i reaguje w podobnych sytuacjach, jak wcześniej układały się relacje w tym zespole, co najdotkliwiej Pani/u przeszkadza w tej nowej osobie - jest to okazja, by przyjrzeć się Pani/a wzorcom relacyjnym, zastanowić się, skąd się wzięły, poszukać nowych sposobów wchodzenia w relacje i radzenia sobie z konfliktami. Z drugiej strony, osoby których w jakiś sposób nie darzymy sympatią, które nas denerwują, mają jednocześnie takie cechy, których często nam brakuje i moglibyśmy się ich od nich nauczyć. Może ta nowa osoba ma większą pewność siebie, stanowczość, poczucie własnej atrakcyjności? Jeśli Pan/i chciał/a/by się bliżej temu przyjrzeć, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
wydaje mi się, że to jest kwestia wymagająca dłuższej pracy i rozmowy na spotkaniu. Niestety nie wydaje mi się aby krótka porada mogła przynieść oczekiwana pomoc.
Zachęcam do rozważenia konsultacji psychoterapeutycznej.
Serdecznie pozdrawiam