nowe jedzenie mnie przeraża - chce to zwalczyc

3 odpowiedzi
Witam
Mam prawie 26 lat....Ogromny problem żywieniowy....nowe jedzenie mnie dosłownie przeraża...zła dieta zaskutkowala wieloma chorobami (jelita grubego, serca, stawów itd)....potrzebuje pomocy - chce nauczyc sie jesc i zyc jak normalny czlowiek, wychodzic do restauracji i jesc...uwielbiam gotowac ale wiekszosci rzeczy ktore ugotuje nie jem....boje sie ich....proszę o pomoc
Zachęcam do skontaktowania się z psychoterapeutą w celu diagnozy opisanych trudności. Dopiero wtedy możliwe będzie ustalenie jaka potrzebna jest pomoc. Pozdrawiam

W opisanej sytuacji niewątpliwie bardzo ważne jest podjęcie jak najszybciej działania, by uniknąć dalszego pogarszania się stanu zdrowia. Warto zwrócić się po pomoc, zarówno do psychologa, psychoterapeuty, który może pomóc w radzeniu sobie z lękiem, jak i dietetyka, który ustali odpowiedni przy wymienionych problemach zdrowotnych sposób odżywiania się.
Dzień dobry,
Wierzę, że jest to dla Pani duży problem i nie ukrywam jest on trudny do wyeliminowania. Na pewno będzie musiała Pani współpracować z psychiatrą (lepiej niż psychologiem) ponieważ lekarz ten będzie mógł włączyć farmakoterapię.
Lęk przed jedzeniem jest to bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Jeżeli chce się Pani dowiedzieć konkretnie na temat zaburzenia (nazwy) proszę napisać na dysfagia@op.pl o Pani odczuciach przed posiłkiem i czy występują jakieś reakcje organizmu na widok jedzenia. Pozdrawiam Marta Szmaj